Společnost Sony Interactive Entertainment odhalila, jak vzniklo recyklovatelné balení PS5.

Sony Interactive Entertainment sdílela podrobnosti o tom, jak se společnosti podařilo získat a vytvořit recyklovatelné obaly pro PlayStation 5. Balení konzole využívá minimum plastu, aniž by to ovlivnilo celkovou estetiku.

“Za posledních 50 let se celosvětové používání plastů zvýšilo zhruba dvacetkrát, ale míra recyklace zůstává stále velmi nízká, kolem 9%. To přispělo ke zvýšení  znečištění světových oceánů, což vzbuzuje naléhavé obavy. Nyní je třeba podniknout kroky ke zvrácení tohoto kurzu a ochraně mořských ekosystémů, “uvedla Kieren Mayersová, ředitelka pro životní prostředí a technickou shodu v SIE.

„Proto v roce 2020 společnost Sony Corporation vytvořila plán„ Green Management 2025 “navazující na zahájení„ projektu One Blue Ocean “. To zahrnuje závazek eliminovat používání plastů v nově navržených obalech pro malé výrobky do roku 2025 a snížit množství plastových obalů o 10% u ostatních výrobků “.

Mayersová dále podrobně popsala pokrok, kterého SIE dosáhla, aby se držela svého závazku. Již před uvedením PS5 společnost učinila kroky směrem ke snížení množství plastů ve svých obalech. Například obal ovladače Dualshock 4 používal přibližně 70% recyklovaného PET plastu na průhledy a závěsné háčky na severoamerických a jihoamerických a evropských trzích.

Přečti si  Uncharted 4: A Thief's End si stáhlo a zahrálo přes 37 milionů hráčů

Balení PS5 je však jiný příběh. Materiál použitý při balení konzole a jejího příslušenství je navržen tak, aby byl plně recyklovatelný. V závislosti na tom, o jaký produkt jde, je balení na jednotku z 93-99% hmotnosti bez plastů.

Aby toho bylo možné dosáhnout, musela SIE zavést určitá zlepšení, pokud jde o výrobu obalů. Na úvod společnost udělila mandát plně recyklovatelným obalům pro PS5. Díky vložkám a polštářkům z papírové buničiny se společnost vyhnula použití výplní z polystyrenu nebo plastu. Papírové stahovací pásky nahradily plastové stahovací pásky a bylo zabráněno použití plastových obalů na kabely a návody k použití. Kromě toho byly u plastových okének pro příslušenství PS5 použity uzavřené kartonové krabice. SIE také preferovalo skládané obaly před lepenými.

Přečti si  Na louce - Příroda je skutečně ráj...

Později v tomto roce bude SIE v Evropě experimentovat se zahrnutím polypropylenu recyklovaného z postindustriálního odpadu pro krabičky fyzických kopií her.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno