Sony uvádí jako důvod „vysokou globální míru inflace“ a „nepříznivé měnové trendy“, které vedly k „náročným ekonomickým podmínkám“.

Po svém odmítnutí komentovat totéž ve své nedávné čtvrtletní zprávě společnost Sony oznámila zvýšení ceny konzole PS5 v několika různých regionech. Na blogu PlayStation Blog společnost uvedla jako důvod „vysokou globální míru inflace“ a „nepříznivé měnové trendy“, které ovlivnily zákazníky a způsobily „tlak na mnoho průmyslových odvětví“.

„Na základě těchto náročných ekonomických podmínek učinila SIE obtížné rozhodnutí zvýšit doporučenou maloobchodní cenu (RRP) PlayStation 5 na vybraných trzích v Evropě, na Středním východě a v Africe (EMEA), Asii a Tichomoří (APAC), Latinské Americe. (LATAM), stejně jako Kanada.“ Ti ve Spojených státech nezaznamenají zvýšení cen.

Přečti si  I další obsah Destiny bude obsahovat Zavalu s hlasem Lance Reddicka

Všechny níže uvedené ceny jsou platné okamžitě, pokud není uvedeno jinak.

Evropa

  • PS5 s jednotkou Ultra HD Blu-ray – 549,99 EUR
  • PS5 Digital Edition – 449,99 EUR

Ačkoli společnost poznamenala, že zvýšení cen je nutné kvůli „současnému globálnímu ekonomickému prostředí a jeho dopadu na podnikání SIE“, společnost stále pracuje na zlepšení dodávek pro PS5. Její strategií je poskytnout „významné“ navýšení zásob před sezónou svátků po zkrácení herní doby ve čtvrtletí končícím 31. června 2022.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno