Společnost Microsoft je obří společnost s neomezenými prostředky a i přesto společnost prohrála souboj aktuálních konzolí se Sony.

Za touto prohrou stojí především nedostatek exkluzivních titulů pro Xbox One a Xbox One X, naproti tomu kvalita her poskytovaných PS4 zůstala v této generaci bezkonkurenční. Množství her nabízených společností Sony Studios vedlo k prodeji téměř 100 miliónu konzolí PlayStation 4.

Microsoft přijal druhé místo s Xbox One a začal se dívat směrem k další generaci, která má pracovní název Xbox Scarlett. Aby Microsoft s další generací uspěl, musí kompletně změnit svou strategii a jak se zdá tak do toho tato mega společnost opravdu šlápla. Redmondský gigant nedávno získal mnoho studií, které budou tvořit exkluzivní tituly pro Xbox a Windows PC.

Přečti si  Armor v Ratchet & Clank: Rift Apart nebude naštěstí jen kosmetický

Microsoft údajně má připraveny opravdu velké částky pro tato studia. Microsoft se vývojářů dotazoval, jaké hry chtějí tvořit, načež se zástupci studií dotazovali jaký je jejich rozpočet? ” Tak nezní  naše otázka , naše otázka zní, co chcete dělat hry? Jsme společnost Microsoft a máme velký rozpočet, chceme jen vědět, jakou hru chcete dělat, jaké jsou vaše nejdivočejší sny.”

Zdá se, že Microsoft bude využívat finanční sílu k vytvoření největší řady Xbox exkluzivit pro Scarlett. To vysvětluje, proč Microsoft mlčí o tom, co z těchto studií vzejde. V současné době neříkají nic k Xbox One a všechny přípravy se zdají být pro případné vydání Xbox Scarlett.

Od vydání Xbox Scarlett nás dělí minimálně dva roky. Sony také uvádí, že sdílí své plány další generace až na PlayStation Experience 2019. Jak se zdá, tak bitva následujících generací konzolí bude opravdu velmi zajímavá, silná first party společnosti Sony VS Microsoft a jejich poskytnutí neomezených zdrojů novým studiím.

5 KOMENTÁŘE

  1. xbox je v pohode a vůbec to není pravda, že na xboxu není co hrát. Těch pár prehypovaných exklusivít sonyultras není žádná výhra. MS tam má teď taky AAA hry a her je taky spousta s velkou kvalitou. Tady je jen hromada sonypajáců co jen hejtujou konkurenci. Sonyultras ať zalezou sony do řiti a nevystrčují radši hlavu, protože jim z ní dost páchne.

  2. Pokud Microsoft bude i nadále vytvářet hry i pro PC, tak budou pořád tam kde jsou teď. Exkluzivní hra je ta, která vychází pouze na jednu platformu. A co se exkluzivit samotných týče, tak se Sony v tomhle Microsoft nemůže vůbec soupeřit. Tady ani tak nejde o finance, ale spíš o nápady. Jen se podívejte co za nové revoluční značky Sony na PS4 vydala. To je prostě neskutečné. Tady vůbec nejde o peníze.

  3. Jakub Křížek to neni zcela jisté, Microsoft vydá Xbox One bez mechaniky v příštím roce. Velmi pravděpodobně si tím bude testovat trh. Prodeje digitálních kopií již převyšují prodeje těch fyzických.

  4. Game Press stejne si myslim, ze je lepsi dat lidem na vyber. Nez je násilím nacpat do digitalek. Ale zase pokud to jinak nepujde a fyzicke kopie se proste nebudou vyrabet, tak neni co resit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno