Také v roce 2020 nebude společnost Sony pořádat vlastní tiskovou konferenci v rámci E3, jak to nyní potvrdil mluvčí společnosti. Microsoft tam však opět bude.

Již dříve analytici spekulovali o tom, že společnost Sony se vzdá E3 a nyní je to oficiální Ani letos nebude společnost Sony pořádat tiskovou konferenci v rámci E3. Místo toho se chtějí i nadále soustředit na několik jiných menších událostí, které sami navrhují. Jako důvod společnost Sony uvedla, že “vize E3” se neshodovala s jejich vlastními plány.

V rozhovoru s GamesIndustry.biz , mluvčí učinil následující prohlášení o tom, proč se Sony podruhé v řadě vzdává gigantického veletrhu:

„Po důkladném přezkumu se společnost Sony Interactive Entertainment rozhodla nezúčastnit se E3 2020. Máme velkou úctu k ESA (organizátoři E3, ed.), Ale nesdílíme vize E3 2020, která není tím pravým místem pro to, na co se letos chceme zaměřit. Na základě naší strategie globálních událostí v roce 2020 a účasti na  na stovkách návštěvnických akcí po celém světě je naším cílem zajistit, aby se fanoušci cítili jako součást rodiny PlayStation a měli možnost zahrát si svůj oblíbený obsah. Máme fantastickou sestavu titulů pro PlayStation 4 a s nadcházejícím uvedením PlayStation 5 se opravdu těšíme na rok, který budeme oslavovat s našimi fanoušky.”

Pokud byla příprava na odhalení PlayStation 5 možným vysvětlením pro vzdání se E3 v loňském roce, tentokrát je situace u Sony jiná. Říká se, že E3 bude v letošním roce spíše „fanouškovským festivalem“ a dále se bude zbavovat obchodního charakteru z předchozích let. Také se hovoří o tom, že se E3 více zaměří na eSport.

Přečti si  Společnost Sony údajně nutí vývojáře platit za podporu Crossplay

ESA se k vyjádření Sony a oznámení o vynechání veletrhu nijak nevyjádřila a jen zdůraznila, že E3 2020 nabídne „nové zkušenosti, partnery, prostor pro vystavovatele, aktivity a programy“.

Microsoft ujistil fanoušky, že s E3 stále počítají.

Na rozdíl od Sony, který nyní zřejmě chce trvale odstoupit od E3, se zdá, že se Microsoft chce na veletrhu mít stále své místo. Šéf Xboxu Phil Spencer v tweetu slíbil, že jeho tým již připravuje E3 2020 a že jsou rádi, že mohou sdílet budoucnost se všemi fanoušky.

V současné době není potvrzeno, které další společnosti se E3 2020 zúčastní, ale oznámení by na sebe neměli nechat příliš dlouho čekat.

5 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno