Společnost Sony se zdá být připravena proniknout do odvětví hazardních her, protože patentuje svůj vlastní „Esports Betting System“.

Jak zjistila společnost Gaming Route, patent byl udělen 13. května tohoto roku. Spolu s patentem existuje popis, který zní takto:

Kurzy pro různé návrhy týkající se hraní počítačové simulace jsou určovány a prezentovány divákovi pro peněžní nebo nefinanční sázkové účely. Kurzy mohou být stanoveny pomocí analytiky minulých her, nebo mohou být stanoveny parimutuelly [sic].“

V překladu z obchodního žargonu to znamená, že Sony zvažuje zřízení služby, ve které by fanoušci Esportu mohli sledovat zápasy, zatímco stejná služba by inzerovala a hostila způsob, jak vsázet na výsledky. “Finanční“ se týká výplaty peněz, takže „peněžní nebo nefinanční“ by mohlo naznačovat, že sázení bude mít několik podob. Mohlo by například jít o tradiční hazard s penězi ze skutečného světa, stejně jako možnost vsázení herní měny.

Přečti si  Bloodborne Remaster by mohl dorazit tento rok na PS5 a později také na PC

Je velmi pravděpodobné, že tento patent bude souviset s nedávným březnovým nákupem společnosti EVO a plánovanou akcí na srpen.

Společnost Sony nezveřejnila žádné oficiální prohlášení o sázkovém Esportovém systému. V současném politickém prostředí se to může ukázat jako kontroverzní, protože souvislost mezi videohrami a hazardními hrami je stále více diskutována a to jak mezi hráči, tak i zákonodárci. Většinou se to však zatím týká loot boxů, které stále vzbuzují obavy a jsou určitým druhem hazardu.

Co si o tom myslíte vy? Je možné, že by sázení na Esport mohlo proniknout přímo do herních systémů? Dejte nám vědět v komentáři.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno