Společnost Embracer Group na začátku tohoto roku oznámila, že její několikaměsíční proces interní restrukturalizace, který vedl k propuštění tisíců zaměstnanců a uzavření několika studií, skončil, ačkoli se zdá, že následky stále pociťujeme.

Zprávy tvrdí, že Piranha Bytes bylo nyní také uzavřeno.

Podle polského webu CD Action anonymní zdroje prozradily, že Piranha Bytes zavřela své dveře na konci června. Studio údajně před svým uzavřením hledalo externí investice v naději, že bude odkoupeno, ale poté, co se mu nepodařilo zajistit potřebné investice, bylo nuceno ukončit činnost.

Zpráva tvrdí, že vývojář měl v úmyslu pracovat na novém temném fantasy RPG podobném hře Gothic, které mělo být postaveno na Unreal Engine 5. Piranha Bytes ani Embracer Group se k uzavření studia zatím oficiálně nevyjádřily a podle zprávy se to pravděpodobně nezmění.

Přečti si  Star Wars Outlaws představuje v novém gameplay videu stealth, boj na lodi a další prvky

Společnost Piranha Bytes, která byla založena v roce 1997 a v roce 2019 ji koupila společnost THQ Nordic, vydala v průběhu let několik fanoušky oblíbených RPG, včetně her jako Gothic, Risen a Elex a jejich pokračování. Remake původního Gothicu vyvinutý společností Alkimia Interactive má vyjít někdy koncem tohoto roku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno