V poslední době se čím dál tím více šíří informace o tom, že hráči nejrůznějších multiplayerových her dávají průchod svým emocím, zejména potom, když se jim ve hře nedaří, nebo dostávají zákazy od svých rodičů.

To je také nejnovější případ, kdy čtrnáctiletý chlapec Logan Hodge ze Sydney, který napadl svou matku. Hodge je vášnivým hráčem Fortnite a to tak, že u hry tráví celé dny i noci a to tak intenzivně, že ze svého pokoje vychází pouze na jídlo a WC, navíc také už dva roky pravidelně vynechává školu.

Přečti si  Hráči Warzone vyzývají vývojáře, aby opravili Groza iron sight glitch

Loganova závislost na Fortnite je již tak veliká, že již matce nepomáhá sebrat synovi jen napájecí kabel, jako tomu bylo dříve, neboť jeho reakce na zákazy jsou již plné hněvu a agresivity a to až tak moc, že matka musela zavolat i policii, když ji Logan dal hlavičku a to tak silnou, že matka utrpěla otřes mozku. Ovšem Fortnite není jedinou Loganovou oblíbenou hrou, mezi další hry u nichž tráví všechen čas jsou: Call of Duty, Minecraft, Destiny a Ark Survival Evolved.

Logan byl údajně před zakoupením konzole PlayStation 4 velmi sportovní typ, který trávil většinu času venku.

Tak úplně ovšem nesouhlasíme s tím, že by za Loganovým chováním stály jen videohry, ale především bude chyba také ve výchově matky, která se přenesla svou zodpovědnost ve výchově na herní konzoli a hry.

13 KOMENTÁŘE

  1. Mama má zrejme u synáčika nulovú autoritu pretože mu nevie stanoviť hranice a zatrhnúť hry aj počítač. Evidentne je to rozvedená/slobodná mamča, čo vychováva svoje decko sama a evidentne tam nebolo všetko ok už predtým.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno