Upscaling pomocí AI bude od letošního roku nasazen v herních zařízeních AMD, mezi něž patří i dosud nepředstavené konzole PlayStation 5 Pro a PlayStation 6.

Technologický ředitel AMD Mark Papermaster v novém rozhovoru s kanálem No Priors: AI, Machine Learning, Tech, & Startups YouTube hovořil o tom, co bude společnost v souvislosti s AI dál, a řekl, že rok 2024 je pro AMD obrovským rokem, protože právě dokončili aktivaci AI v celém jejich portfoliu. Rok 2024 je pro ně také velkým rokem nasazení, protože umožňují upgradovat svá herní zařízení pomocí umělé inteligence, což naznačuje, že zařízení dostupná nebo uvedená na trh v tomto roce to zvládnou. Vzhledem k tomu, že konzole nové generace budou uvedeny na trh za několik let, zdá se, že toto prohlášení silně naznačuje, že dosud neodhalená PlayStation 5 Pro, o které se říká, že bude spuštěna koncem tohoto roku, bude skutečně obsahovat AI upscaling.

Zatímco PlayStation 5 Pro téměř jistě bude podporovat upscaling AI, poběží na GPU, protože Viola APU, která bude pohánět systém, nemá žádné NPU, podle známého úniku AMD Keplera. Ačkoli autor úniku pochyboval o tom, že by AI upscaling mohl být pro konzoli vůbec dostupný, aniž by se Sony podělila o své výzkumné a vývojové úsilí s AMD, dnešní prohlášení zřejmě potvrzuje, že na něm společnosti skutečně spolupracovaly.

Přečti si  Původní Resident Evil byl v Evropě hodnocen pro PC

PlayStation 5 Pro by měl údajně vyjít ještě letos. Jakmile se objeví další informace, budeme vás o systému informovat, takže zůstaňte naladěni na všechny nejnovější zprávy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno