Tencent oznámil, že získal menšinový podíl ve společnosti Dontnod Entertainment, kteří jsou vývojáři her Tell Me Why a série Life is Strange.

S informací přišel server Gamesindustry.biz, který uvedl, že Tencent získal ve studiu podíl v hodnotě 30 miliónů eur. Díky tomu si společnost zajistila místo ve správní radě. Tento krok také pomohl vývojářům získat 40 miliónů eur, aby mohli dosáhnout svého cíle, kterým je vlastní vydávání her.

“Prostřednictvím tohoto partnerství má Dontnod perfektní pozici, aby ve spolupráci s průmyslovým lídrem mohl využít výhod různých hnacích sil v odvětví videoher, zejména v Číně a na mobilních platformách,”

uvedl předseda představenstva a generální ředitel společnosti Dontnod Oskar Guilbert a pokračuje:

“Dnes oznámené navýšení kapitálu nám umožní zintenzivnit a podpořit zavedení našeho vývojového plánu, jehož cílem je zachytit více hodnoty z našich původních výtvorů vlastním vydáním dalších her.”

Za posledních pár let vydal Dontnod ve své sérii Life is Strange tři hry . Posledním z nich je Life is Strange 2, který se na trhu objevil v prosinci 2019. Poslední hrou, kterou studio vydalo je narativní epizodická hra Tell me Why. Tencent s menšinovým podílem také pomáhá vývojáři oslovit širší publikum v Číně. Navíc jim to pomůže udělat větší dopad na čínský trh mobilních her.

“Jsme rádi, že můžeme přivítat Tencenta jako investora společnosti Dontnod. Jedná se o skutečné vyjádření důvěry od klíčového vůdce online her, který stojí za řadou úspěšných příběhů a investoval do několika předních společností v odvětví videoher,”

dodal Guilbert.

Přečti si  Fable Reboot bude využívat ForzaTech engine

V posledních několika letech vyvinul Tencent větší úsilí při získávání podílů v herních společnostech jako Bad Robot Games nebo Klei Entertainment. Kromě toho navázali partnerství se společnostmi jako EA, Activision a The Pokemon Company.

Tell Me Why je nyní k dispozici pro Xbox One, Xbox Series X | S a PC.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno