O tom, že je Alienware považován za jednu z elitních herních značek asi nikdo nepochybuje, jejich špičkové herní produkty jsou známé nejen pro svou vysokou kvalitu, ale i jedinečný design. Dnes se mi na stůl dostala herní myš AW320M, která cílí spíše na konzervativnější hráče.

Hned na první pohled je zřejmé, že myš není žádnou vlajkovou lodí Alienware, ale má spadat do segmentu cenově dostupnějších a klasičtějších zařízení s udržením maximální možné technologické kvality.

Technické specifikace:

  • Šířka – 6,35 cm
  • Délka – 12,44 cm
  • Výška – 3,81 cm
  • Váha – 73,99 g
  • Typ připojení – kabelové
  • Počet tlačítek – 6
  • Délka kabelu – 2 m
  • DPI – 19000
  • Senzor – optický
  • Výdrž – 60 milionů kliknutí

Balení a design

Myš je dodávána v úhledné výsuvné papírové krabičce vyvedené v černo-bílém designu, kde přední stranu zdobí foto myši s logem výrobce a boky potom typové označení. Uvnitř balení se nachází jen to nejdůležitější, tedy myš se smotaným kabelem a drobná nutná příručka.

Jak jsem zmínil již v úvodu, tak myš cílí spíše na konzervativní hráče a tak zde opravdu nehledejte žádné designové prvky jako je tomu například u AW610M, kterou jsem měl možnost testovat dříve. AW320M je celá vyvedena v matné černé barvě s decentními lesklými prvky jemně rozbíjející celistvost matu a zároveň zvýrazňující tlačítka. Hřbet myši potom zdobí typické logo Alienware, které zároveň funguje jako RGB prvek podporující 16.8 milionů barev. Strany myši mají jemnou 3D perforaci, která má fungovat jako grip. Flexibilní paracord kabel je o délce 2 metry a je kompletně opleten, na jeho konci se skrývá standardní USB-A koncovka.

 

 

Ergonomie a tlačítka

Po ergonomické stránce nelze AW320M nic vytknout, myš padne do ruky jako ulitá a nikde nic zbytečně netlačí a nepřekáží. Je vidět, že si designéři dali opravdu záležet na umístění postranních tlačítek, která nejsou zbytečně veliká a přitom jednoduše a velmi intuitivně nahmatatelná. Díky své velikosti je lze ovládat pouhým kolíbáním palce, což se příliš často nevidí. Všech 6 tlačítek, kdy dvě jsou umístěna na kolečku myši je programovatelných v Alienware Command Center, kde si můžete také přizpůsobit osvětlením AlienFX RGB. Výrobce uvádí životnost až 60 milionů kliknutí, to popravdě nejsem schopen otestovat, ale po celou dobu testu fungovala naprosto precizně.

Optický snímač je strojově přesný a díky kabelovému připojení a senzorům schopným zvládnout zrychlení až 50G je váš kurzor nebo zaměřovač vždy přesně tam, kde jej chcete mít.

Bohužel má AW320M i svou slabou stránku a tou je 3D perforace po stranách myši, která nefunguje tak, jak bylo asi při vývoji zamýšleno. Myš má totiž při zvedání tendenci klouzat z ruky a tomuto faktu nenapomáhá ani zvolená matná barva. To je při kompetitivním hraní neodpustitelná vlastnost, protože kupříkladu u stříleček zvedáte a přesouváte myš hned několikrát za minutu.

Celkový dojem

Celkově Alienware AW320M plní vše, co jsem v úvodu předeslal, tedy že cílí na hráče a uživatele, kteří hledají skvělou ergonomii a kvalitní technologie, úhledně zabaleny do konzervativního designu. Škoda jen že výrobce více nezapracoval na postranním gripu, díky čemuž má myš tendenci klouzat z ruky.

PŘEHLED RECENZE
Alienware | AW320M
80 %
Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut. Hraji téměř vše na čem se dá.
test-alienware-aw320m-19000-dpi-na-kabeluAlienware AW320M cílí na hráče a uživatele, kteří hledají skvělou ergonomii a kvalitní technologie, úhledně zabaleny do konzervativního designu. Škoda jen že výrobce více nezapracoval na postranním gripu. + Ergonomie + 19000 DPI + Postranní tlačítka - 3D grip neplní svou funkci a myš má tendenci klouzat - Použitá matná barva klouže

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno