Test: Herní myš HyperX Pulsefire Raid – když je hraní omezeno kabelem
Domů » Hardware » Test: Herní myš HyperX Pulsefire Raid – když je hraní omezeno kabelem

Test: Herní myš HyperX Pulsefire Raid – když je hraní omezeno kabelem

Nový model ze segmentu herních myší od společnosti HyperX, která se možná na první pohled nezdá, ale v gamingové sféře se myš Pulsefire Raid rozhodně neztratí.  Tak se pojďme podívat na to, jestli se s tímto kouskem prosekáte haldou nepřátel, nebo se horko těžko dostanete jen přes tutorial? 

Rozlišení a pohyb 

Myš HyperX Pulsefire Raid disponuje optickým senzorem Pixart 3389, který primárně nabízí 3 stupně citlivosti 800, 1650 a 3200 dpi. Není však problém pomocí aplikace, o které bude ještě řeč, nastavit citlivost až na 16000 dpi. Z hlediska pohybu a rychlostí reakcí se bez problémů přizpůsobí všem herním žánrům a stylu uživatele. Mezi rozlišeními můžete přepínat stiskem jediného tlačítka, takže i v reálném čase reagujete na průběh hry nebo situace. Nízkou citlivost oceníte při precizním míření sniperkou, vyšší hodnoty jsou pak ideální pro akční tituly, střílečky nebo strategie.  

 

Tlačítka – to dělá to a to zas tohle… podle vás

Celkem má myš 11 tlačítek, samozřejmostí je programovatelnost a díky spínačům Omron s výdrží až 20 milionů stisknutí vám i při zběsilém bušení vydrží opravdu dlouho. Vzhledem k jejich počtu jsou ostatní tlačítka nad rámec tradiční trojice a přepínače DPI umístěna na levé boční straně. Hlavní čtveřice menších tlačítek je dobře dostupná a lze je snadno ovládat palcem. Poslední je už trochu vzdáleno a při standardní činnosti jsem na něj měl problém dosáhnout. Toto rozvržení by mohlo při hraní her dělat problém (je otázkou, co si na toto vzdálenější tlačítko navolíte), ale možná mám jen moc malou ruku. Pokud jde o běžnou práci s aplikacemi, dokumenty a multimédii, tak jsem ponejvíce využíval “tam/zpět” tlačítka, scroll a posun, což funguje bezvadně a není problém si na to zvyknout. 

 

Přečtěte si  Aktualizováno: Call of Duty: Modern Warfare Battle Royale Gameplay unikl na internet a odhalil řadu novinek

Design – síla v jednoduchosti

Svým tvarem je myš HyperX Pulsefire Raid určena pro kontrolu pravou rukou. Příjemně se drží a ačkoli se nejedná o žádné ergonomické orgie, činnost s ní je pohodlná a nějaká ta hodinka v kuse se zvládnout dá. Na karpální tunely ale stejně bacha. Provedení je na můj vkus poměrně fádní a přiznám se, že kdyby logo a středové kolečko nesvítilo barvičkami, nepoznal bych, že se jedná o herní periferii. Avšak toto elegantní vzezření mám na pohled raději než designové výstřelky s řadou zákrut jako na závodní dráze. Právě díky umírněnému vzhledu nemám žádné rozpaky, abych si ji vzal s sebou a mohl s ní pracovat i mezi “neherním” lidem. A když je čas to pořádně rozbalit, nastavíte na myši oblíbenou barvu, světelný efekt (pulzující, pomalá změna… zkrátka taková ta klasika). Myš má podsvícené pouze logo a kolečko, takže opět taková umírněnost, kterou kvituji. Protože, řekněme si to upřímně, co by to bylo za herní myš, kdyby ji chybělo nějaké to stylové podsvíčeníčko, že? 

 

Software NGenuity – parťák při nastavení myši

Aplikace NGenuity je ke stažení zdarma na stránkách výrobce. Skrze ni pak nastavíte barvu podsvícení a efekty, tlačítka (macro, Windows zkratky, multimédia…) a dokonale přesnou citlivost senzoru. Nechybí ani pár přednastavených režimů, když byste se s tím nechtěli babrat vůbec. Nová verze softwaru je výrazně přehlednější a pohodlně s ní může pracovat i začátečník.

Celkové hodnocení
  • HyperX Pulsefire Raid - 80%
    80

Souhrn

Myš HyperX Pulsefire Raid obstojí ve hrách i při kancelářské činnosti, což je rozhodně plus. Předností je nastavitelné rozlišení a rychlé přepínání podle toho, jak se hra vyvíjí nebo jaký quest máte před sebou. Barevné podsvícení beru jako standard a možnosti nastavení jsou rozhodně fajn. Z hlediska celkového designu se jedná o vyvážený kousek, který není určen pro excentrické hráče, naopak však potěší ty, kteří si rádi zahrají, ale v mezičase si i pustí film, video na YouTube nebo se prohrabou worďáckými dokumenty. Kromě jednoho programovatelného tlačítka, které je na můj vkus poměrně daleko, jsou všechna ostatní dobře dostupná, a tudíž i jejich funkce. Jedinou větší výtku tak mám de facto jen k připojení, respektive k tomu, že se jedná o drátový model. Připojení skrze USB je rychlé, snadné, ale zkrátka - čím méně kabelů se povaluje po stole, tím lépe. Tak aspoň, že je ten kábl odolný a něco vydrží.

80 %
Hodnocení uživatelů: 0.0 ( hlasů)
Posílám
REKAPITULACE
Datum recenze:
Název:
HyperX Pulsefire Raid 
Hodnocení
41star1star1star1stargray

Dominik Wetter

Pisálek, kulturista teoretik, cimrmanolog, aspirant agentury Hurvínkovo spasení a hráč s mizernou muškou, která se za ty roky rozhodně nezlepšila. Nejlepší hra? Agent Mlíčňák.

1 komentář
  1. Profilový obrázek

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Další doporučené příspěvky
 
Nvidia odhalila grafickou kartu RTX 2080 Ti v barvách Cyberpunku 2077

Společnost Nvidia odhalila grafickou kartu RTX 2080 Ti ve verzi Cyberpunk 2077...