Nový model ze segmentu herních myší od společnosti HyperX, která se možná na první pohled nezdá, ale v gamingové sféře se myš Pulsefire Raid rozhodně neztratí.  Tak se pojďme podívat na to, jestli se s tímto kouskem prosekáte haldou nepřátel, nebo se horko těžko dostanete jen přes tutorial? 

Rozlišení a pohyb 

Myš HyperX Pulsefire Raid disponuje optickým senzorem Pixart 3389, který primárně nabízí 3 stupně citlivosti 800, 1650 a 3200 dpi. Není však problém pomocí aplikace, o které bude ještě řeč, nastavit citlivost až na 16000 dpi. Z hlediska pohybu a rychlostí reakcí se bez problémů přizpůsobí všem herním žánrům a stylu uživatele. Mezi rozlišeními můžete přepínat stiskem jediného tlačítka, takže i v reálném čase reagujete na průběh hry nebo situace. Nízkou citlivost oceníte při precizním míření sniperkou, vyšší hodnoty jsou pak ideální pro akční tituly, střílečky nebo strategie.  

 

Tlačítka – to dělá to a to zas tohle… podle vás

Celkem má myš 11 tlačítek, samozřejmostí je programovatelnost a díky spínačům Omron s výdrží až 20 milionů stisknutí vám i při zběsilém bušení vydrží opravdu dlouho. Vzhledem k jejich počtu jsou ostatní tlačítka nad rámec tradiční trojice a přepínače DPI umístěna na levé boční straně. Hlavní čtveřice menších tlačítek je dobře dostupná a lze je snadno ovládat palcem. Poslední je už trochu vzdáleno a při standardní činnosti jsem na něj měl problém dosáhnout. Toto rozvržení by mohlo při hraní her dělat problém (je otázkou, co si na toto vzdálenější tlačítko navolíte), ale možná mám jen moc malou ruku. Pokud jde o běžnou práci s aplikacemi, dokumenty a multimédii, tak jsem ponejvíce využíval „tam/zpět“ tlačítka, scroll a posun, což funguje bezvadně a není problém si na to zvyknout. 

Přečti si  Beta verze hry Frostpunk 2 je k dispozici, hloubkový ponor do hry pojednává o frakcích a větším měřítku

 

Design – síla v jednoduchosti

Svým tvarem je myš HyperX Pulsefire Raid určena pro kontrolu pravou rukou. Příjemně se drží a ačkoli se nejedná o žádné ergonomické orgie, činnost s ní je pohodlná a nějaká ta hodinka v kuse se zvládnout dá. Na karpální tunely ale stejně bacha. Provedení je na můj vkus poměrně fádní a přiznám se, že kdyby logo a středové kolečko nesvítilo barvičkami, nepoznal bych, že se jedná o herní periferii. Avšak toto elegantní vzezření mám na pohled raději než designové výstřelky s řadou zákrut jako na závodní dráze. Právě díky umírněnému vzhledu nemám žádné rozpaky, abych si ji vzal s sebou a mohl s ní pracovat i mezi „neherním“ lidem. A když je čas to pořádně rozbalit, nastavíte na myši oblíbenou barvu, světelný efekt (pulzující, pomalá změna… zkrátka taková ta klasika). Myš má podsvícené pouze logo a kolečko, takže opět taková umírněnost, kterou kvituji. Protože, řekněme si to upřímně, co by to bylo za herní myš, kdyby ji chybělo nějaké to stylové podsvíčeníčko, že? 

Přečti si  Ghost of Tsushima PC požadavky odhaleny, Cross-Play pro Legends potvrzen

 

Software NGenuity – parťák při nastavení myši

Aplikace NGenuity je ke stažení zdarma na stránkách výrobce. Skrze ni pak nastavíte barvu podsvícení a efekty, tlačítka (macro, Windows zkratky, multimédia…) a dokonale přesnou citlivost senzoru. Nechybí ani pár přednastavených režimů, když byste se s tím nechtěli babrat vůbec. Nová verze softwaru je výrazně přehlednější a pohodlně s ní může pracovat i začátečník.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno