Test: notebook HP OMEN 15-dh – přitlačte soupeře ke zdi
Domů » Hardware » Test: notebook HP OMEN 15-dh – přitlačte soupeře ke zdi

Test: notebook HP OMEN 15-dh – přitlačte soupeře ke zdi

5.1.2020
Publikoval:
1030 přečtení

S herním notebookem HP OMEN 15-dh budete moderní tituly s přehledem drtit doma i na cestách. Jedná se o špičkový kousek železa, který ale můžete bez obav čapnout a vzít s sebou, když je to potřeba. Třeba na večerní LAN párty 

Vnější pohled 

Ještě než se podíváme do útrob této herní mašinky, zmínku si zaslouží i dílenské zpracování. Provedení v černé barvě s řezanými liniemi zajišťuje elegantní vzhled. K robustní základně s klávesnicí je 15.6palcový displej připevněn pomocí dvou pantů. Víko jde odklopit snadno i jednou rukou a na zadní straně najdete logo “OMEN”. Přestože zadní strana i prostor okolo klávesnice se jednoduše a rychle zamatlá otisky, na pohled notebook HP OMEN 15-dh působí moc pěkně. Materiály jsou pevné, nikde nic nevrže, nepraská a v zavřeném stavu na sebe vše optimálně přiléhá. Zkrátka pěkně masivní kousek. Víko s displejem je oproti základně tenčí, ale po designové stránce mi to nějak nevadilo a po několikerém otevření ztratíte obavy z nechtěného poškození. Na spodní straně lze vidět dvojici ventilátorů vystouplé prvky, které jednak stabilizují polohu notebooku, jednak zajišťují mírný zdvih pro přístup a proudění vzduchu. Konektorová výbava po obou stranách je standardní a nabízí všechna rozhraní, která jsou pro moderní zařízení podstatná a rozhodně neurazí.  

Klávesnice s numerickou částí umožní komfortní hraní her i plnohodnotnou pracovní činnost. Samozřejmostí je barevné podsvícení, které lze libovolně nastavit ve 4 různých zónách, nebo zcela vypnout. Jako u každé správné herní klávesnice je zvýrazněna zóna WASD. Nechybí ani speciální tlačítko “OMEN”, po jehož stisku se vám otevře aplikace OMEN Command Center, která vám umožní monitoring kritických parametrů systému, sledování komponent, jejich zátěže, využití paměti, GPU, CPU. A nakonec také optimalizace výkonu v rámci přednastavených režimů.  

OMEN Command Center – víc než jen sledování výkonu 

V rámci této aplikace máte po přihlášení ke svému účtu HP přístup ke trojici dalších praktických funkcí – Game Coaching, Moje hry a Gamestream. 

  • Služba Game Coaching analyzuje váš herní styl a v rámci kompatibilních her (v současnosti například League of Legends) vám poskytuje důležité informace pro zlepšení herního projevu, tipy, jaké jsou vaše přednosti nebo naopak nedostatky apod.  
  • Službu Moje hry ocení všichni, kteří mají svoji herní knihovnu roztříštěnou po více účtech a chtějí oblíbené hry konsolidovat na jednom místě. 
  • Gamestream je zase určen pro náročné streamování her a obsahu napříč kompatibilními zařízeními OMEN a platformami, připojených do téže sítě, přihlášených pod jedním účtem a s aplikací Command Center. 

Tak se na to podíváme 

O zobrazení se stará 15.6palcový IPS displej s Full HD rozlišením a širokými pozorovacími úhly. Díky tomu je veškerý obsah dobře viditelný nejenom z přímého pohledu, ale také ze stran. U displeje je nutno zmínit také 144Hz obnovovací frekvenci, takže ve spojení s grafickou kartou GeForce RTX 2060 zobrazí i frenetickou akci plynule a bez nepříjemného rozmazání nebo sekání. Tenký rámeček už vnímáme jako standard, ale přesto je to příjemný aspekt, díky kterému vás při hraní her nebo sledování multimédií nic neruší a můžete se i lépe koncentrovat. Full HD rozlišení a přítomnost IPS panelu jsou zárukou ostrosti a živých barev. 

Jak to celé šlape?  

Základem výkonu je kombinace procesoru Intel Core i7 z moderní 9. generace a dedikované grafické katy RTX 2060. Toto spojení nemá problém s žádnými procesy, umožní nekompromisní hraní her, náročné výpočty a realistické zobrazení. Zejména platforma RTX a architektura NVIDIA Turing přinášejí do her nové technologie, jako třeba Ray-Tracing v reálném čase nebo lepší stínování objektů. Díky SSD jednotkám během okamžiku spustíte veškeré hry, software či operační systém. Mapy nebo nové úrovně jsou vzhledem k nízké době odezvy rázem připraveny a loading je otázkou okamžiků. Teploty s přehledem zkrotí zabudovaný systém chlazení s dvojicí ventilátorů s tichým chodem. A ani ve vysoké zátěži nepůsobí nějakým rušivým dojmem. 

Celkové hodnocení
  • HP OMEN 15-dh - 92%
    92

Souhrn

Herní notebook HP OMEN 15-dh je pečlivě odladěn pro náročné hraní her, a to nejenom po stránce zvolených komponent, ale také designu. Masivní výkon je vměstnán do robustní konstrukce s dostatkem portů pro připojení všech důležitých herních periferií. Pomocí aplikace OMEN Command Center si můžete sami přizpůsobit vlastnosti notebooku a optimalizovat jeho chod. Navíc máte k dispozici exkluzivní funkce díky přihlášení skrze HP účet.

Chladicí systém zvládne v pohodě i vysokou a dlouhotrvající zátěž. Svižné reakce systému a ultra rychlou odezvu podporují SSD disky, respektive nadstandardní 16GB RAM, takže ani pokročilý multitasking a činnost s více aplikacemi nedělají notebooku problém. Dále je třeba připočíst 144Hz Full HD displej, podsvícenou klávesnici nebo touchpad se samostatnými tlačítky pro pohodlné ovládání. Nedostatky jsou kosmetického rázu, kupříkladu možná až moc tenké provedení víka displeje a povrch, na kterém snadno ulpívají otisky prstů.

Cena notebooku HP OMEN 15-dh: 40 000,-

92 %
Hodnocení uživatelů: 3.4 (5 hlasů)
Posílám
REKAPITULACE
Datum recenze:
Název:
HP OMEN 15-dh
Hodnocení
51star1star1star1star1star

Dominik Wetter

Pisálek, kulturista teoretik, cimrmanolog, aspirant agentury Hurvínkovo spasení a hráč s mizernou muškou, která se za ty roky rozhodně nezlepšila. Nejlepší hra? Agent Mlíčňák.

Další doporučené příspěvky
 
Recenze: HyperX Cloud Flight S – Bezdrátová sluchátka s Qi bezdrátovým nabíjením a dvěmi oddělenými audio kanály

Po menším odkladu konečně HyperX vydává dlouho očekávaná herní bezdrátová...

Centrum nastavení ochrany osobních údajů