Společnost Sony přinesla na trh svoji modelovou řadu Inzone. Na poli headsetu jsme měli tu čest již otestovat modely H3, H7 a H9. V číselné linii mi chyběla sluchátka s modelovým označením H5 a nyní jsem se jich dočkal. Na úvod musím poctivě říct, že si Sony v podobě headsetu Sony Inzone H5 připisuje na své konto parádní kousek herního hardwaru. Ocení jej nejenom hráči na PlayStationu 5, ale také PCčkáři. Přestože by se něco málo našlo, tato sluchátka jsou prostě pecka. Co se mi na nich líbilo a proč stojí za to je vyzkoušet? 

Her je víc než dost a bez pořádného zvuku si všechny ty Spider-many, spisovatele v temné noční můře a další pecky prostě naplno neužijete. Sony Inzone H5 staví na prověřeném designu modelů H3, H7 nebo H9, stejně jako na kvalitní audio reprodukci. A kdyby mi v těch náušnících nebylo teplo, nosím tento headset ještě teď. 

inzone 10 rotated

Balení: vše pro vaše pohodlí a jak má být 

Herní headset Sony Inzone H5 dorazil v elegantní krabici, úhledně zabalen. Součástí příslušenství je samozřejmě nabíječka, USB dongle s přepínačem PS5/PC a praktický kabel se standardním 3,5mm jack konektorem. Z toho plyne, že sluchátka můžete připojit jak bezdrátově skrze dongle, tak pomocí kabelu. Toť vše, ale víc opravdu není potřeba.  

Konstrukce: pohodlíčko, i když trochu teplo 

Headset Sony Inzone H5 je zhotoven z plastu. Barevným provedením perfektně ladí s konzolí PlayStation 5. Plast působí dostatečně pevným dojmem, hlavový most je elastický a nechybí ani celá řada ergonomických prvků, aby vám perfektně sednul a poskytnul potřebný komfort. Měkké náušníky tlumí okolní hluk, takže při hraní vás nic nebude rušit. Vlastně je to až tak výrazné tlumení, že snadno ztratíte pojem o tom, co se kolem vás děje, jestli nemáte třeba zapnutou pračku, nevaříte vodu apod. Při dlouhodobém nošení jsem ocenil také nízkou váhu. A kdyby se mi po delší době nezačínaly potit uši, neměl bych důvodu sluchátka sundávat z hlavy. Díky pružnosti a měkkosti lze pohodlně hrát nebo dělat cokoli jiného i s nasazenými brýlemi. Hlavový oblouk je nastavitelný, mušle otočné, což je určitá klasika, ale být to musí. Ovládací prvky jsou umístěny přímo na náušníku z vnější spodní strany, čili se k nim snadno dostanete kdykoli během hraní. Intuitivně nahmatáte přibližný prostor a tlačítko tam je.  

Přečti si  EA Sports FC 25 odstraní smlouvy a zmírní požadavky na evoluci

inzone 7 rotated

Připojte se, jak je libo 

Headset Sony Inzone H5 připojíte pomocí USB donglu nebo skrze 3,5mm jack kabel. Dongle disponuje klasickým USB konektorem, který jednoduše zastrčíte a… je hotovo. Bezdrátové připojení je otázkou několika vteřin. Na donglu najdete posuvník, kterým nastavíte, zda si přejete poslech z konzole PS5 nebo počítače/notebooku. Tato univerzálnost se mi velice zamlouvá, protože headset jsem využil nejenom při hraní her, ale také sledování IP TV, videa, poslechu hudby nebo podcastů, a přitom jsem ve vedlejší místnosti mohl dělat jiné další věci. Součástí headsetu je rovněž také mikrofon a nevidím důvod, proč by se nedal použít také na pracovní komunikaci, on-line videokonference apod.  

Palec nahoru za kvalitu zvuku 

O ozvučení se starají velké 40mm měniče. Nejsem žádný audiofil, ale podání zvuku jsme si od samého začátku užíval. A to i bez nutnosti nějakého nastavování ekvalizéru, basů a nevím čeho. Mimochodem k těmto funkcím máte přístup přes uživatelsky přívětivou aplikaci. Snadno si nastavíte zvuk podle typu hry nebo konkrétního audio obsahu. V neposlední řadě musím pochválit prostorové podání zvuku, na kterém se podílí technologie 360 Spatial Sound. 3D zvuk reprodukuje i jemné detaily, které dodají poslechu šťávu. Osobní dojem byl takový, že jsem u her nebo pořadů, které kontinuálně hraju nebo opakovaně sleduju, slyšel zvuky a akustické efekty, které jsem do té doby z integrovaných reproduktorů buď neslyšel, nebo nevnímal. Nastalo tak velmi příjemné oživení a mohl jsem si vychutnat každičký aspekt naplno. Headset jsem za celou dobu testování ani jednou nenabíjel a neměl na kabelu. Udávaná výdrž až 28 hodin provozu tak rozhodně není přehnaná.

PŘEHLED RECENZE
Sony Inzone H5
95 %
Dominik Wetter
Pisálek, kulturista teoretik, cimrmanolog, aspirant agentury Hurvínkovo spasení a hráč s mizernou muškou, která se za ty roky rozhodně nezlepšila. Nejlepší hra? Agent Mlíčňák.
test-sony-inzone-h5-headset-ktery-nam-tu-chybel<font size="3">Headset Sony Inzone H5 mi po celou dobu testování dělal jen radost. Kvalitní design, ozvučení, rychlé a snadné připojení a v krabicí vše, co potřebujete (na rozdíl od mobilů, kde vám Sony nedá ani kabel...). K dokonalosti chybí snad jen jedna věc. Oproti některým dalším modelům z řady Inzone nenabízí technologii ANC pro aktivní potlačení hluku. Uzavřená konstrukce spolu s náušníky to však zvládá na velmi dobré úrovni a ruch v domácnosti vás rozptylovat nebude. <br/

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno