Počítačová myš – kousek příslušenství, bez kterého nejde pořádně pracovat, hrát, zkrátka nic nejde dělat pořádně. Ač je to neocenitelná pomocnice, bereme ji jako samozřejmost. A i proto se výrobci snaží tento běžný doplněk nějak ozvláštnit a udělat pro uživatele lákavějším, aby sáhnul zrovna po tom jejich modelu. Jak se to daří herní myši SPC Gear Lix+ Onyx White? 

 

Hned na první pohled je jasné, že v SPC vsadili na vzhled. Tento model vyniká (stále ještě) neobvyklým děrovaným designem a barevným provedením Onyx White. Bílá sice nepatří mezi moje oblíbené barvy a nikterak neladí s mým notebookem, ale musím říct, že myš vizuálně vypadá moc pěkně. Svůj podíl na tom má také honeycomb konstrukce, tedy proděravělý plášť, skrz který prostupuje barevné, plně programovatelné podsvícení. Za zmínku stojí také balení. Myš SPC Gear Lix+ dorazila v elegantním bílém plastovém boxu. Chvíli jsem si myslel, že místo testování myši si dám svačinku jako o velké přestávce ve škole.

Váha pouze LIX gramů 

A ještě k něčemu je tato voštinová struktura dobrá. Podílí se na velmi nízké váze, která dosahuje pouhých 59 gramů. A teď malá hádanka – jakou hodnotu dostanete v římských číslicích L, I a X? Přesně tak. Díky nízké hmotnosti se s myší snadno manipuluje. Osobně jsem si na myš zvyknul hned s prvním uchopením. Na tom mají podíl také PTFE podložky, které krásně kloužou po podložce i třeba dřevěném povrchu stolu. Obstojně zvládá také například textilie (ubrus). Na zběsilou on-line střílečku bych si asi netroufnul (taky proto, že jsem střelecká lama), ale jiné žánry nebo práce jsou naprosto v pohodě. Opletený kabel zakončený USB konektorem umožní rychlé a jednoduché zapojení a okamžité použití.  

Je to Onyx White 

Onyx White není bílá varianta kamenného Pokémona z první série. Onyx je minerál, který se vyznačuje nejenom působivým vzhledem, ale také vysokou odolností. Jeho bílé provedení je ještě o něco elegantnější. Myš SPC Gear Lix+ Onyx White je tak vyrobena z pevného plastu, u kterého se nemusíte bát nechtěného poškození. Při manipulaci tak nikde nic nepraská, nevrže, jednotlivé díly k sobě přesně padnou a jsou dostatečně robustní.  

Přečti si  Stříbrné prokletí prolomeno. M1lan vítězí na Vodafone MČR Hearthstone

 

Rychlost jako základ vítězství 

Nízká váha zlepšuje pohyb, nebo alespoň dojem z pohybu. Rozhodně mám pocit, že mám vše pevně v rukou. Zcela mizí jakákoli nechtěná setrvačnost při pohybu ruky. Voštinová struktura skrze otvory potlačuje takové to nepříjemné přilepení ruky v parných dnech.  Snímač PIXART PMW3360 s nastavitelnou citlivostí v rozmezí 200 až 12000 dpi (defaultně jsou nastavené hodnoty 800, 1600, 2400, 3200, 6400 a 12000 dpi) vám umožní svištět s kurzorem po celé hrací ploše i precizně zamířit na květák nepřítele.

Snad jen při používání středového kolečka jsem se sem tam tlačítka na změnu rozlišení malinko dotknul. Přestože nedojde ke stisku tlačítka, jemný dotyk může působit nepříjemně. Tlačítka s mechanickými mikrospínači Kailh GM disponují životností 80 milionů stisknutí, při stisku jsou na můj vkus trochu hlučnější. Středové kolečko a boční tlačítka vpřed/vzad jsou naopak při stisknutí zvukově mnohem decentnější. Kdyby taková byla všechna tlačítka, nebyl by sebemenší problém.

PŘEHLED RECENZE
SPC Gear Lix+
87 %
Pisálek, kulturista teoretik, cimrmanolog, aspirant agentury Hurvínkovo spasení a hráč s mizernou muškou, která se za ty roky rozhodně nezlepšila. Nejlepší hra? Agent Mlíčňák.
test-spc-gear-lix-onyx-white-elegantni-vostinova-mys-do-boje-i-na-tabulky<font size="3">Myš SPC Gear Lix+ Onyx White je v první řadě extrémně lehká. Snadno se ovládá, precizně reaguje na každý pohyb ruky a i po mnoha hodinách v kuse budete mít ten správný zaměřovací drajv. Odolné mikrospínače jsou navrženy pro náročný a agresivní herní styl. Další předností je voštinový design - skvěle vypadá, zajišťuje lehkost a v kombinaci s podsvícením vypadá myš perfektně. Také podporuje lehké jemné větrání. Pokud by šlo něco vytknout, tak je to vyšší hlučnost hlavních tlačítek v porovnání s ostatními tlačítky. <br/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno