Asi před měsícem, administrativa prezidenta Donalda Trumpa navrhla 300 miliard dolarů v nových tarifech proti Číně jako součást probíhající obchodní války, což by znamenalo zdražení herních konzolí o 25%.

Po setkání Trumpa s čínským prezidentem Xi Jinpingem na summitu G20 však americký prezident oznámil, že chce uvedené tarify odložit. Tyto tarify by mohly mít celou řadu dopadů na herní průmysl jako celek, protože výrobce v Číně využívají všechny velké společnosti jako Microsoft, Sony a Nintendo. Tyto tarify by mohly mít negativní dopad na spotřebitele, vývojáře, maloobchodníky, výrobce, pracovní místa a inovace.

Vzhledem k výše uvedenému setkání je tu však možnost, že tyto tarify budou odloženy na dobu neurčitou. Čína a Spojené státy jsou nyní v rozhovorech o obchodu, přičemž prezident Trump sám prohlašuje, že nebude zvyšovat sazby vůči Číně, dokud budou obě země vyjednávat. Trump také uvedl, že současné tarify nebudou sníženy.

Přečti si  Vývojáři Halo Infinite mají na toto léto řadu skvělých plánů

To znamená, že nedávná hrozba navyšování cen herních konzolí i her, je prozatím zažehnána a předešlá prohlášení by tak neměla mít žádný negativní vliv na herní průmysl. Naopak zdá se, že spíše přinesla něco pozitivního a to, že velká trojka (Microsoft, Sony a Nintendo) se spojila v boji proti tarifům a také, že Nintendo přesunulo výrobu svých dvou nových modelů Switch pryč z Číny.

Doufejme, že jednání mezi Čínou a Spojenými státy budou nadále pokračovat dobře a tato tarifní hrozba se nestane velkým problémem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno