Aktualizace:

PS5 může s budoucí aktualizací umožnit uživatelům ukládat hry na USB disk.

I když je pravda, že hráči nebudou moci používat externí uložiště přímo pro hraní her, tak dle nejnovější informace mohou mít tato USB uložiště v budoucnu ještě nějaké využití s PS5. Jak bylo vysvětleno v nedávných častých dotazech společnosti Sony, v budoucích aktualizacích se plánuje přidání možností využití úložiště USB pro PS4 a PS5 tituly.

To znamená, že by společnost Sony mohla přidat možnost uložit mediální obsah, uložené pozice nebo i hru na externí disk s tím, že pro její hraní ji bude systém muset přenést zpět do konzole. V praxi by tedy externí disky mohli být využívány stejně jako u Xbox Series X/S.

Původní zpráva:

Na rozdíl od Xbox Series X se zdá, že hráči na PS5 nemají možnost nainstalovat hry na externí HDD a rozšířit tak místo pomocí externího uložiště.

Nyní, když některé prodejny a recenzenti mají vydány své dojmy z PS5, tak dostáváme několik zajímavých podrobností o konzoli. Údajně úložiště PS5 nelze rozšiřovat ani pomocí klasických externích pevných disků, ani SSD.

Přečti si  Nový patent společnosti Sony umožňuje hráčům registrovat se jako odborníci a pomáhat ostatním v reálném čase

Podle nedávného příspěvku VG247 se pokoušeli přesunout některé hry pro systém PS5 na externí jednotku pevného disku, ale zdá se, že konzole takovou možnost neměla. Důvod je však prostý. Externí disky a USB 3.0 potažmo 3.1 nedosahují takové rychlosti, která je potřebná pro rychlý a bezproblémový chod her na PS5, který se vyznačuje ultrarychlým načítáním. To by znamenalo pro hry značné omezení, zejména potom pro obří open world hry, které  mají hráčům nabízet plynulý zážitek bez načítacích obrazovek.

Xbox Series X, přímý soupeř PS5 na trhu, podporuje úložiště SSD i HDD pro rozšíření volného místa na konzoli,  i když pokud hrajete hru přes HDD, nebudete moci používat některé jedinečné funkce Series X jako Quick Resume. Za tímto účelem společnost Microsoft navrhuje hráčům ukládat data svých her na externí pevný disk a kdykoli se je pokusí přehrát, přesunout je na interní SSD disk konzole.

Přečti si  Recenze: Returnal - V područí Atroposu!

Ještě se uvidí, jak společnost Sony tento problém vyřeší na PS5, ale i když konzole začne podporovat externí úložiště SSD, nemusí to být ideální pro každého, protože cena SSD je právě teď dost vysoká.

PS5 bude vychází na našem trhu 19. listopadu.  

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno