UK National Health Service otevírá kliniku léčící závislosti na hrách
Domů » Doporučené » UK National Health Service otevírá kliniku léčící závislosti na hrách

UK National Health Service otevírá kliniku léčící závislosti na hrách

9.10.2019
Publikoval:

Britská NHS otevírá kliniku pro závislost na videohrách pro mladé lidi, protože generální ředitel NHS říká, že vývojáři musí zastavit „monetizaci“.

Britská národní zdravotní služba (NHS) oznámila plány na otevření svého prvního centra pro závislost na hrách.Toto oznámení přichází několik měsíců poté, co Světová zdravotnická organizace (WHO) hlasovala zařazení herních závislostí do roku 2022.

Toto centrum bude bude specializováno na mladé lidi ve věku od 13 do 25 let. Centrum je součástí Národního centra pro behaviorální závislosti v Londýně a ti, kterým jej lékař doporučí, budou pracovat s klinickými psychology, terapeuty, psychiatry, zdravotními sestrami, kteří se specializují na léčbu mladých lidí. Léčba bude aplikována jak osobně, tak i prostřednictvím online konzultací na Skypu.

Přečtěte si  Během The Game Awards 2019 bude odhaleno na 10 nových her

Simon Stevens, generální ředitel NHS, řekl, že „tato nová služba je reakcí na vznikající problém, který je součástí rostoucích tlaků, kterým jsou dnes děti a mladí lidé vystaveni“. Stevens však také uvedl, že „hazardní a internetové firmy mají odpovědnost za své uživatele“.

Není to poprvé, co někdo požadoval, aby vývojáři her byli zodpovědní a do svých her nedávali mechaniky podobné hazardním a návykovým hrám. V září britské ministerstvo digitálního, kulturního, mediálního a sportovního (DCMS) rovněž vyzvalo k zákazu loot boxů ve videohrách. Mladí lidé se mohou stát závislými na hrách a utrácet tisíce za mikrotrankce a loot, navrhla zpráva DCMS, která také říká, že vývojáři her by měli udělat více pro „proaktivní identifikaci zranitelných hráčů“.

Přečtěte si  Oslava 25 let značky PlayStation přinesla 912.535 KČ pro charitativní projekt dejme dětem šanci

Otevření takového centra však potvrzuje, že britská vláda bere závislost na videohrách vážněji než zbytek Evropy. Mohlo by to také zvýšit pravděpodobnost, že úřady Spojeného království přijmou právní předpisy a vytvoří opatření proti loot boxům. 

A co vy? Změnil se v průběhu roku nějakým způsobem váš pohled a názor na mikrotransakce a loot boxy? Dejte nám vědět v komentáři.

 

Adam Jacik

Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut. Hraji téměř vše na čem se dá.

1 komentář
  1. Profilový obrázek
Další doporučené příspěvky
 
Slavná melodie PS1 má tajnou funkci

Asi každý majitel PS1 pamatuje velmi chytlavou bootovací melodii PlayStationu...