Ti, kteří věřili, že souboje s bossy v Dark Souls sérii byly vrcholem designu vývojářů z From Software, se pravděpodobně pletli a tvůrci tvrdí “jen počkejte na Sekiro: Shadows Die Twice”.

Activision dal nedávno hands-on příležitost redaktorům herního magazínu Game Informer, aby si během rozhovoru vyzkoušeli a zjistili některé nové detaily k této očekávané RPG hře. Redaktoři měli možnost bojovat i s bossem.

Porovnání mezi Sekirem a jeho předchůdcem série Dark Souls bylo zvláště zajímavé. Jak si je jistě většina fanoušků vědoma, tak Sekiro je akční a dobrodružná hra s příběhem, kdežto série Dark Souls je spíše považována za akční RPG. A tento fakt také umožnil vývojářům posunout design boss fightů na zcela novou úroveň.

Přečti si  Valkyrie z Apex Legends je na holky, dokazují to hlasové linky a rozhovory

Správce komunity Yasuhiro Kitao tuto skutečnost objasňuje, když uvádí, jak byl v Dark Souls systém vývoje postav omezující.

Sekiro, s jasně daným hlavním protagonistou nám dovoluje vylepšit zážitek pro jednoho hráče a vylepšit i souboje s bossy. Takže chceme, aby hráči nakonec využili všech aspektů svého arzenálu a opravdu používali své schopnosti a získané dovednosti, aby se mohli těmto opravdu náročným nepřátelům postavit.”

Jeden z prvních bossů v Sekiro: Shadows Die Twice se jmenuje Lady Butterfly a je skvělým příkladem toho, co mohou hráči očekávat. Lady Butterfly je rychlý a mobilní boss, který neustále tlačí hráče k řadě útoků z dálky, nebo k rychlým útokům na blízko. Chcete-li ji porazit, musíte na ni vyvíjet neustálý tlak. Tam kde by Dark Souls dovolila hráčům na čas uniknout, tam Sekiro požaduje větší agresi. Hra ví, že hráči mají možnost se bránit před útoky, takže tyto možnosti budou muset využívat.

Přečti si  Sezóna 9 Apex Legends přináší novou možnost hlášení hráčů za „smurfing“

Bossové v Sekiro mají být mnohem více nepředvídatelní a na rozdíl od Dark Souls nemají používat stále stejné sady útoků, naopak vytahují “opravdu špinavé triky”.

Sekiro: Shadows Die Twice vychází na PC, PS4 a Xbox One 22. března.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno