V pondělí studio poděkovalo svým zaměstnancům za podporu společnosti za posledních pět let a dnes tu máme informaci o jeho uzavření.

Vývojáři hry Disintegration studio V1 Interactive, které založil  spolutvůrce Halo Marcus Lehto, se uzavírá necelý rok po vydání hry. V pondělí studio se sídlem ve Washingtonu poděkovalo svým zaměstnancům za podporu společnosti v posledních pěti letech.

“Je nám líto, že vás musíme informovat, že V1 Interactive oficiálně končí. Chtěli bychom poděkovat všem talentovaným lidem ve V1, minulým i současným, kteří pomohli učinit posledních 5 let nádhernými. A srdečné díky úžasné komunitě, která nás podporovalo, “uvedla V1 ve svém prohlášení.

Lehto, který spoluvytvářel sérii Halo, která byla poprvé spuštěna v roce 2001, v Bungie, tweetoval, že oznámil předčasné ukončení, aby třicet zaměstnanců studia dostalo šanci najít brzy novou práci.

“Ve V1 byl naší prioritou blahobyt našich zaměstnanců,” napsal. “Byli jsme s nimi transparentní ohledně stavu věcí po celé měsíce a děláme to i nyní, takže stále mají dostatek času na hledání nových pracovních míst.”

Na začátku vývoje se tým nejprve zaměřil na vytvoření titulu RTS, ale Lehto se rozhodl integrovat do hry prvky FPS, aby byla jedinečnější.

Přečti si  Režisér Zaklínače 3 opustil CD Projekt RED po obvinění ze šikany

Disintegration, FPS publikovaná společností Private Division, byla vydána v červnu 2020 pro Microsoft Windows, PS4 a Xbox One.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno