Na E3 2018 informoval šéf divize Xboxu fanoušky o tom, že další generace konzolí Xbox je již na dohled a tak není divu, že od té doby fanoušci spekulují o tom, co jim vlastně další generace této konzole nabídne.

Shromáždili jsme pro vás všechny dostupné informace a spekulace, které by mohli by mohli nadcházející konzoli Microsoftu co nejvíce přiblížit. Hned na začátek je třeba poznamenat, že žádná z níže uvedených informací nebyla společností Microsoft oficiálně potvrzena.

Na trhu by se mělo objevit hned více verzí konzole.

Jedna z nejzajímavějších spekulací je, že Microsoft údajně připravuje hned několik verzí konzole a fanoušci by se tak mohli dočkat hned dvou, možná i třech variant. Jednou z nich by měla být levnější varianta určena především pro streaming, zatímco zbylé by měli být standardními konzolemi z nichž jedna by měla představovat high-end stroj podobný Xbox One X. K tomu existují také údajně tři kódová označení: Anaconda, Lockhart a Scarlet.

Datum uvedení na trh

Dle informací Microsoft usiluje o uvedení konzolí na trh do roku 2020. V tomto roce bude Xbox One již 7 let na trhu a tak je se zdá, že se jedná o nejvhodnější čas k jeho nahrazení. I když se to může zdát ještě jako dlouhá doba, tak by se fanoušci mohli něco dozvědět na nadcházející E3 2019.

Přečti si  Vývojáři Halo Infinite mají na toto léto řadu skvělých plánů

AMD architektura

Víme, že další Xbox má být dalším významným skokem vpřed, pokud jde o výkon, ale stále je tu otázka co konkrétně bude příští Xbox pohánět. Některé zprávy naznačují, že by se o tom měl starat vlastní čip AMD, který by měl být výkonově podobný chipu v PS5.

Netflix for Games

Jedna věc, na které se mnozí analytici shodují je, že bude zavedena služba “Netflix for Games”. Zdá se, že společnost Microsoft agresivně usiluje o streamování her a s projektem xCloud usiluje o streamování her na PC, mobilních zařízeních a konzolích Xbox. Pokud by se projekt xCloud úspěšně spustil,, mohlo by to znamenat absolutní revoluci v hraní a také by to představovalo klíčovou vlastnost nadcházejícího Xboxu. Nemluvě o tom, že jistou revoluci společnost nastartovala i s již fungujícím programem Xbox Game Pass.

Přečti si  Fable Reboot bude využívat ForzaTech engine

Virtuální realita

Zatím se Microsoft z velké části držel mimo trh s virtuální realitou, zejména pokud jde o herní konzole. Existují však důkazy, které naznačují, že virtuální realita byla v jistém okamžiku plánována pro Xbox One X. Je tak nanejvýš pravděpodobné, že další Xbox přijde s podporou virtuální reality. Microsoft již dříve uzavřel partnerství s Oculusem a také podporuje nejnovější Mixed Reality.

Více exkluzivních her

Jednou z nejvíce kritizovaných věcí aktuální generace Xbox One je nedostatek exkluzivních titulů, díky čemuž Xbox zaostával za konkurencí. Microsoft se však v tomto směru snaží o nápravu a již v loňském roce zakoupil řadu studií, které budou vytvářet hry pro pro příští Xbox a Windows 10 a nechává jim naprosto volnou ruku a téměř neomezené finanční zdroje. Mezi nová studia patří například Ninja Theory, Obsidian Entertainment, Playground Games a další.

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno