Společnost THQ Nordic, která nedávno získala značku Metro Exodus společně s Deep Silver a její mateřskou společnost Koch Media, dnes ve své zprávě o výsledcích oznámila, že vydání hry Metro Exodus bylo posunuto na Q1 2019.

Tato zpráva zcela jistě nepotěší řadu fanoušků, kteří se na hru již velmi těšili. Hra měla původně vyjít ve třetím čtvrtletí tohoto roku, tedy v době kdy na trh přijde Call of Duty: Black Ops 4, Red Dead Redemption 2. Ačkoli THQ Nordic nesdělilo přesné důvody zpoždění, dá se soudit, že vydavatel nechce, aby tato velmi očekávaná hra zapadla v záplavě jiných titulů. Nový termín vydání by tak měl hře zajistit mnohem větší prodejní úspěch.

Finanční zpráva také odhaluje platformy na nichž hra vyjde a překvapivě se na seznamu objevila také konzole Nintendo Switch.

Metro Exodus, které bude využívat technologii RTX Ray Tracing společnosti NVIDIA , bylo oficiálně ohlášeno na konferenci Microsoftu během E3 v roce 2017.

Přečti si  Rozložení mapy Call of Duty: Warzone je autentičtější, než si fanoušci uvědomují

Čtvrt roku poté, co jaderná válka zničila zemi, se několik tisíc lidí, kteří přežili, stále drží pod moskevskými troskami v tunelech metra, kde museli čelit zmutovaným příšerám, zvířatům i občanské válce. Ale teď, v Metro Exodus budete muset  jako Artyom, utéct z metra a vést skupinu Sparťanských stoupenců na neuvěřitelně dlouhé cestě přes post-apokalyptické Rusko, hledajíc nový život na východě.

Metro Exodus vyjde v Q1 2019 na PC, PS4 a Xbox One a Switch

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno