Včera 27. dubna probíhal v Creative World v Praze – Holešovicích launch press event k Nintendo Labo, který dnes navazuje eventem pro veřejnost, na který jste se měli možnost zaregistrovat.

Akci pořádal distributor Nintendo společnost Conquest, které tímto velice děkujeme za pozvání a velmi příjemně strávené chvíle nejen s novinkou Nintendo Labo.

Jak jistě víte, Nintendo Labo je zbrusu nová kartonová periférie určená výhradně pro Nintendo Switch. Když Nintendo v lednu Labo představilo, tak si zcela jistě řada lidí kladla otázku, zda to myslí společnost vážně a zda má taková to věc vůbec šanci na úspěch. Hned z kraje vás mohu ujistit, že na obě předchozí otázky můžu odpovědět jedním velkým ANO.

Nejen, že to Nintendo myslelo vážně, ale celé to je skvěle propracované a vymyšlené a nemůžu se zbavit dojmu, že tato periférie byla vymýšlena společně se samotnou konzolí Switch, která tak nyní díky tomu získává další zcela nový a v herním světě dosud nevídaný rozměr.

Akce byla rozdělena do dvou částí.

V první části jsme měli možnost zjistit, jak tato stavebnice vypadá, hned potom co ji vyndáte z krabice a jak se jednotlivé herní modely staví. Kvůli časové náročnosti jsme měli možnost postavit si RC vozítko, do kterého se následně zasadí Joy-Cony konzole, které jej díky vibracím pohání. Vozítko díky nástavcům můžete snadno změnit ve slona, či bagr. Návod na sestavení jednotlivých dílů sledujete přímo na konzoli Switch, kde si můžete jednotlivé kroky posouvat vracet, přibližovat a otáčet, takže nemusíte mít obavy o to, že byste při stavbě, kterou zvládne i méně zručný jedinec, něco pokazili.  Samotným sestavením kartonového vozítka ovšem zábava nekončí, Nintendo totiž nabízí řadu dalších doplňků, kterými můžete své výtvory dále ozdobit a vylepšit a věřte, že nabídka je opravdu široká. Navíc Labo dokonale využívá všech součástí a funkcí konzole včetně IR kamery, díky níž můžete například své vozítko provozovat i v naprosté tmě. A jak jsem později v druhé části akce dozvěděl, tak právě IR kamera má vliv na řadu klíčových funkcí Nintendo Labo.

Přečti si  Nová postava Valkyrie ze sezóny 9, Apex Legends, má spoustu schopností

Vzhledem k tomu, že je Labo zaměřeno výhradně na děti, tak dokáže velmi dobře zabavit celou rodinu a to nejen při samotném skládání, ale právě i při následné výzdobě a samotném hraní. Na akci byla řada “dospělých dětí”, kteří si tuto novou zkušenost velmi užívali a skvěle se bavili.

Druhá část akce již byla zaměřena na samotné osahání si téměř všech výrobků a miniher, které Labo prozatím nabízí. Měli jsme tak možnost zahrát si na piano, závodit na motorce, ovládat život podivného stvoření v jeho domečku, stát se mega robotem, nebo si zarybařit.

Piano nabízí celou jednu oktávu, a které nabízí několik variant zvukových výstupů a to jak klasické piano, kočičí mňoukání, mužský zpěv a další.

Závody motorek nabízí možnost usednout na motocykl vybrat si jednu ze tří kubatur, které mění rychlost závodů, obtížnost a samotnou délku závodu. Ovládání motorky je téměř stejné jako v reálném světě, kdy musíte motocykl nastartovat akcelerovat, brzdit a naklánět se do zatáček. Dá se říci, že se jedná o přepracovaný Mario Kart.

Domeček a jeho prapodivné stvoření, bych asi nejvíce přirovnal k Tamagotchi, ovšem daleko lepšímu a mnohem propracovanějšímu, kdy tento tvor nevyžaduje neustálou pozornost a naštěstí nehrozí jeho úhyn. Ovšem domeček nabízí několik možností, jak se s tvořením bavit, hrát si a rozmazlovat jej pomocí odměn v podobě bonbónků, dortíků a dalších pamlsků.

Přečti si  Valkyrie z Apex Legends je na holky, dokazují to hlasové linky a rozhovory

Rybaření rozhodně jedna z nejvíce zábavných aktivit pro dospělé, kdy si z kartónu sestavíte rybářský prut a jdete chytat ryby. Moře v němž chytáte je opravdu hluboké a nabízí k lovu velké množství druhů ryb, od malých čudel až po žraloky, kteří se společně s Mantami nachází až v těch největších hloubkách a k tomu aby jste je chytili musíte nejdříve ulovit nějakou menší rybku na tu následně lovit žraloky. Ulovit žraloka se mi nepodařilo, protože během jeho tahání z moře se mi vždy utrhl a já tak mohl začínat od znova.

Robot je jednoznačně zatím největším kusem v rodině Nintendo Labo a také proto se prodává samostatně. Také se jedná o jediný kus této kartonové periferie, u níž může být využita vaše domácí TV a kde Labo také nabízí lokální multiplayer, tedy hru se dvěma roboty naráz. Dle informací, které jsem obdržel je stavba robota také tou nejnáročnější, a zabere vám opravdu slušné množství času.

Zřejmě se ptáte na to, jak je to s náhradními díly, a kusy, které by náhodou děti mohli rozšlápnout, či by je mohli poničit domácí mazlíčci, nebo se zkrátka poničí během používání. V současné chvíli Nintendo nenabízí náhradní kartonové skládačky, ovšem téměř všechny díly jste si schopni doma na kousek kartonu obkreslit a následně vystřihnout, či kobercovým nožem vyříznout. Věřím však, že Nintendo brzy uvede na trh nějaké repair kity, protože, pokud to neudělá samotné Nintendo, tak podnikaví Číňané na sebe nenechají dlouho čekat.

Osobně jsem velmi zvědav kam dál se Nintendo Labo může posunout a co vše má ještě Nintendo pro tuto novou periférii v šuplíku, jelikož možností se nabízí opravdu spousta.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno