Ve finanční zprávě čtvrtého kvartálu fiskálního roku, který končí 30. června, generální ředitel Microsoftu Satya Nadella  a šéfka finanční zprávy  Amy Hood  poskytly informace o tom, jak se daří podnikání s Xboxem.

Šéf Microsoftu hovořil o hlubokém stavu podnikání, vysvětlil, že jeho zisk roste a zmínil, že Microsoft má jedinečnou pozici, aby získal velkou část příležitostí, které nabízí rozšiřující se herní trh.

“Naše podnikání v herním byznysu nám přineslo více než 9 miliard dolarů a stále roste. Herní svět se rozrůstá rychleji než kdykoliv předtím, od hraní na více zařízeních, přes výbušný nárůst streamování či e-sportů, až po nové předplacené služby a varianty smíšené reality. Máme jedinečnou pozici na to, abychom získali velkou část těchto příležitostí, protože jsme schopni sjednotit globální komunitu hráčů prostřednictvím Xbox Live, které nyní používá 53 milionů lidí, stále roste a umožňuje nové zážitky na počítačích, konzolích a mobilních zařízeních, “říká Nadella.

Přečti si  Red Dead Online, Psychonauts a Outlast 2 míří v květnu do Xbox Game Pass

Ten pak uvedl, jak Xbox One X  rozšíří portfolio jejich konzol:

“Našim přístupem je umožnit hráčům hrát hry, které chtějí, s lidmi, se kterými chtějí, na zařízeních, na kterých chtějí. Na E3 jsme oslavili vášeň hráčů tím, že jsme představili Xbox One X a rozšířili naše portfolio herních zařízení o nejvýkonnější konzolu na světě. ”

Kromě toho jsme také slyšeli, že nedávné uvedení služeb Mixer a Xbox Game Pass mělo velmi silný start:

“Spustili jsme dvě nové služby s cílem obohatit a rozšířit náš herní dosah, z nichž obě jsou velmi silné. Mixer je nová služba na livestreaming, která dělá živé streamování snadněji než kdykoliv předtím a umožňuje hráčům sdílet je zážitky napříč platformami novým způsobem. Xbox Game Pass je služba digitálního odběru, která rozšiřuje naši nabídku v oblasti herních hodnot. ”

Přečti si  Warzone Season 3 Combat Pack je zdarma k dispozici pro předplatitele PlayStation Plus

V závěru Amy Hood vysvětlila, že hrubý zisk (rozdíl mezi čistými tržbami a náklady na prodané zboží), v současném fiskálním roce 2017 by měl částečně klesnout přibližně o jeden bod v důsledku uvedení nové konzole Xbox One X. Při pohledu do budoucna, tedy na první čtvrt rok fiskálního roku 2018 Microsoft očekává, že příjmy segmentu More Personal Computing (který zahrnuje i hry) bude mezi 8,6 a 8,9 miliardami dolarů. Očekává se, že segment her bude mít typický sezónní výnos před prázdninami.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno