Xbox zjevně nabídl Sony dlouhodobou smlouvu, která nabízí pokračovat v přinášení Call of Duty na PlayStation po dobu nejméně 10 let.

Vzhledem k tomu, že budoucnost franšízy Call of Duty na PlayStationu je ústředním bodem regulačních orgánů z celého světa, které vyšetřují akvizici Activision Blizzard společností Microsoft, tak ta prozradila New York Times, že nabídla PlayStationu desetiletou smlouvu na udržení populární franšízi stříleček na svých platformách, podle PC Gameru.

Tato nabídka je v souladu s podobnými dalšími prohlášeními, které Microsoft nedávno učinil, například prohlášením, že je ochoten přijmout „dlouhodobější závazek“ zachovat Call of Duty na konzolích PlayStation, a šéf Xboxu Phil Spencer prohlašuje, že Call of Duty bude pokračovat na PlayStationu, dokud bude PlayStation existovat.

Microsoft se snažil zajistit, aby k akvizici Activision Blizzard došlo jakýmkoli způsobem, a snaží se uzavřít dohody se Sony o uvedení Call of Duty na platformy PlayStation. Šéf PlayStation Jim Ryan na začátku tohoto roku označil nabídky Microsoftu za „neadekvátní“ a podle informací osobně navštívil centrálu EU kvůli akvizici.

Pokus Microsoftu o akvizici Activision Blizzard byl počátkem tohoto měsíce důkladněji zkoumán, přičemž Evropská komise formálně oznámila fázi 2 vyšetřování transakce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno