Xbox Scarlett bude zpětně kompatibilní se všemi konzolemi Xbox a starými doplňky
Domů » Hry » Novinky » Xbox Scarlett bude zpětně kompatibilní se všemi konzolemi Xbox a starými doplňky

Xbox Scarlett bude zpětně kompatibilní se všemi konzolemi Xbox a starými doplňky

11.6.2019
Publikoval:

Příští rok si budete moci zahrát jakoukoliv starší Xbox hru na své zbrusu nové konzoli Scarlett.

Xbox oznámil, že  projekt Scarlett, bude oficiálně zpětně kompatibilní s každou generací konzolí Xbox, která byla dodnes vyvinuta a vydána. Společnost vydala v úterý propagační video představující své záměry týkající se zpětné kompatibility na Scarlett a co to znamená pro budoucnost značky.

V současné době existuje 600 titulů, které jsou zpětně kompatibilní s konzolí Xbox One z konzolí Xbox 360 i původního Xboxu. Společnost také oznámila, že každý jednotlivý titul vydaný na platformě Xbox One bude zpětně kompatibilní s Project Scarlett. Bohužel zatím není jasné jak velké množství titulů z Xbox 360 a původního Xboxu bude kompatibilní i na Project Scarlett, ale fanoušci chtějí věřit, že to budou všechny. Společnost zatím nic z těchto detailů oficiálně neodhalila, ale během Xbox E3 2019 Briefing, vedoucí Xbox Phil Spencer ukázal, že při návrhu Scarlett, společnost chtěla, aby konzole byla “kompatibilní napříč generacemi”.

Vzhledem k tomu, že Xbox se zaměřuje na budoucnost zpětné kompatibility, nebude již od příštího týdne přidávat hry z Xbox 360 ani z původního Xboxu do programu zpětné kompatibility.

Přečtěte si  Vývojáři Chivalry II říkají, že SSD disky v Next-Gen konzolích budou skvělé pro open world hry

Společnost také sdělila, že jejím cílem je aby byla nová konzole Microsoftu zpětně kompatibilní i s veškerým předchozím příslušenstvím, jako je Kinect, gamepady, headsety a další periferie.

 

Adam Jacik

Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut. Hraji téměř vše na čem se dá.

Další doporučené příspěvky
 
NZXT představuje PC skříň H1 Mini-ITX a NZXT BLD H1 Pre-Build, nepřipomíná vám to něco?

Společnost NZXT představila PC case H1 Mini-ITX, který zahrnuje PSU...