Zdrojový kód grafických čipů Xbox Series X byl prý ukraden ze serverů AMD. Úřady jsou znepokojeny.

Podle posledních zpráv byl zdrojový kód aktuálních (a připravovaných) grafických karet AMD ukraden z nechráněného serveru. Mimo jiné zde měl být zahrnut také zdrojový kód GPU Xbox Series X (Adren). Údajný zloděj, hacker jménem Palesa, odhaduje hodnotu dat na přibližně 100 milionů dolarů.

AMD včera na oficiálním blogu potvrdilo, že k incidentu došlo již v prosinci 2019. V té době hacker kontaktoval AMD a informoval je, že má zdrojový kód různých grafických čipů. Výrobce čipu potvrdil, že spolupracuje s příslušnými úřady na vyšetřování krádeže.

„Přestože jsme si vědomi, že pachatel má další soubory, které ještě nebyly zveřejněny, věříme, že odcizená grafická IP není jádrem konkurenceschopnosti nebo bezpečnosti našich grafických produktů. Nevíme zda pachatel má další adresy IP od AMD. Úzce spolupracujeme s policisty a dalšími odborníky na probíhajícím trestním vyšetřování.”

souladu s tím „Palesa“ nechce celých 100 milionů dolarů, ale byl by ochoten se s AMD dohodnout na jiné částce. Pokud neodpoví na jeho nabídku a nenajde se jiný kupec, měly by být zdrojové kódy zveřejněny.

Přečti si  Dungeons and Dragons: Dark Alliance bude k dispozici v Xbox Game Pass v den vydání

Podle hackera by měly být ovlivněny následující zdrojové kódy:

  • Navi 21: Big Navi, možná RX 5950 (XT) nebo RX 6xxx
  • Arden: grafický čip Xbox Series X
  • Navi 10: Radeon RX 5700, RX 5700 XT, RX 5600 (XT)

Zajímavostí je, že v jednom ze souborů, které unikly na Githubu, existuje také prosté jméno postgraduálního programátora. Že by do toho byl nějakým způsobem zapleten? Uvidíme, celou situaci budeme nadále sledovat.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno