Vzhledem k tomu, že videohry jsou obviňovány z hromadných vražedných masakrů od roku 1999, tak není žádným překvapením, že po řádění vyšinutého středoškoláka, po jehož řádění na místě zůstalo nejméně 17 mrtvých, se znovu objevilo toto tvrzení.

S tím přišel guvernér státu Kentucky Matt Bevin, který uvedl, že videohry na této tragédii nesou částečnou odpovědnost. Ovšem toto není jeho první komentář obviňující videohry z podílu na tragických událostech a vlivu na vnímání života a smrti. Nicméně stojí za zmínku, že již od 16. ledna studie ukázaly, že mezi videohrami a násilným chováním neexistuje žádná spojitost.

Bevin uvedl v reakci na události, které se odehrály na Floridě, že existují videohry, které jsou určeny pouze pro dospělé publikum, ale i přes to je hrají děti, každý to ví a nic jim v tom nemlže zabránit. Také pokračoval, že hry dokonce oslavují a odměňují za porážku a zabití jiných hráčů.

Přečti si  Češi versus mistři světa. Prestižní League of Legends turnaj MSI 2021 právě odstartoval!

Guvernérovo prohlášení sice může působit jako mezigenerační, ovšem on sám je velmi silně přesvědčen o vlivu her na duševní zdraví. Dokonce videohry přirovnal k pornografii.

Je jisté, že díky tomu co se událo, se budou opět více objevit diskuse zabývající se vlivem video her i akčních filmů na duševní zdraví některých jedinců.

Ovšem sám guvernér by se měl spíše zamyslet nad tím, zda hlavním problémem není nízká kontrola držení zbraní v jednotlivých státech a zda by nestálo za to, přijmout legislativní opatření, která by minimalizovala možnost držení zbraně mladistvými. Mezitím se diskuse o kontrole zbraní potkávají s odporem a vina se přenáší někam, kde vůbec nemusí být.

1 komentář

  1. Násilí ve video hrách, ani kdekoliv jinde, rozhodně nemůže za jednání jednotlivce či skupiny. Takový názor je velice omezený. Guvernér státu Kentucky a další, kteří toto tvrdí jsou opravdu “Mimoňové”. To bychom mohli analogicky tvrdit, že za násilí v reálu mohou hry na vojáky, kdy se kloučci v lese imaginárně střílí a šermují s cílem eliminovat svého soka. Rovněž tak filmový průmysl by musel být nositel obrovského zla. Teorie, že když něco vidím nebo se toho virtuálně účastním v rámci hry, tak se to musí nutně projevit totální destrukcí mé osobnosti, je opravdu stupidní. Zakažme tedy i historické dokumenty o Hitlerovi a jemu podobných psychopatech, protože by je někdo mohl chtít napodobit. Zakažme knihy o násilí a zakažme pro jistotu i sado masochistické praktiky v sexu. Co kdyby to někoho částečně negativně ovlivnilo?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno