Vývojáři z polského studia se veřejně skrze sociální sítě omluvili za to, že dříve hráčům neukázali, jak Cyberpunk 2077 běží na starších verzích konzolí PS4 a Xbox One. Ke svému prohlášení také dodali, že hráči mají nyní možnost zažádat o vrácení peněz a bude jim bezpodmínečně vyhověno. Jak se ale zdá, někteří hráči se svého refundu domáhají marně.

Cyberpunk 2077 je po mnoha směrech unikátní hrou. Bohužel se v ní také nachází velké množství nedodělků a chyb, které především na konzolích PS4 Fat, Slim a Xbox One způsobují potíže, které způsobují bugy, propady snímkové frekvence a selhání programu. Na internetu se již začaly objevovat nespokojené reakce lidí, kteří se nemohou domoci slíbeného refundu, který byl přislíben samotnými vývojáři.

Za zmínku jistě stojí případ Twitter uživatele @mgs2master2, který ke svému příspěvku doložil i screenshoty jeho konverzace s podporou PlayStation. V textu lze vyčíst, že asistent se striktně drží předepsaných obchodních podmínek a oznámení vývojářů nebere v potaz nebo s nimi nebyl obeznámen. Dle slov přispěvatele se mu hra jen stěží daří zapnout. Je tak dle jeho názoru nefunkční, rozbitá a Sony by jej měla refundovat.

Obecně platí, že pokud si hru omylem zakoupíte a nestáhnete si ji, jsou vám peníze navráceny bez sebemenších problému. Ty ovšem nastávají ve chvíli, kdy si hru stáhnete nebo ji zapnete. Na tyto případy se stahují jiné obchodní podmínky, se kterými musel souhlasit každý hráč při zakládání PSN profilu. Jednou z možností, kdy lze o peníze zažádat i přesto, že jste ve hře už nahráli i několik hodin, nastává v momentě, kdy se daná hra potýká s extrémními technickými problémy. Pokud hra funguje relativně dobře, ale kvůli některým problémům ji nelze dohrát či v ní získat platinovou trofej, jako je tomu například v Astroneer od studia System Era Softworks, tak peníze zpět nezískáte.

Přečti si  Nový trailer k Back 4 Blood představuje karetní systém umožnující zábavnou znovuhratelnost

S podobným příspěvkem se taktéž na Twitter pochlubil uživatel, kterého asistent z podpory PlayStation odkazoval přímo na nadcházející patche, které do hry mají dle slov vývojářů dorazit již brzy.

 

Hrajete Cyberpunk 2077 na PlayStation? Budete žádat o refund nebo počkáte na slíbené opravné patche? 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno