Podle Ubisoftu bude zpětná kompatibilita PlayStationu 5 omezena jen na tituly PS4.

Zbývá již jen něco přes dva měsíce od uvedení nových konzolí na trh. Prodeje PS5 a XSX by měly být zahájeny v průběhu listopadu a i tak stále o těchto konzolích nevíme zcela vše. Kromě oficiálních cen a dat vydání neznáme ani startovací line-up a mnoho dalšího.

Jednou ze zbývajících otázek, které čekali ve stáji Sony na svou odpověď bylo, jak nakonec bude u PS5 fungovat zpětná kompatibilita. Sice jsme věděli, že Sony bude při uvedení konzole na trh podporovat 100 titulů z PS4, stále však nebylo jasné jak to bude s tituly z předchozích generací jako PS3, PS2 a PS1. Objevovali se sice informace, které hovořili o tom, že by tituly z PS3 nemusely být na PS5 podporovány, ale ty nepocházely z oficiálních zdrojů. Tato informace však byla právě odhalena v příspěvku Ubisoftu.

Přečti si  Nový patent společnosti Sony umožňuje hráčům registrovat se jako odborníci a pomáhat ostatním v reálném čase

Zatímco PS5 bude mít určitou úroveň zpětné kompatibility, Ubisoft sděluje, že ačkoli zpětná kompatibilita bude fungovat s vybranými tituly PS4, „nebude však možná pro hry z konzolí PlayStation 3, PlayStation 2 nebo PlayStation.“

Příspěvek také uvádí, že Sony poskytuje řadu funkcí, které pomohou hráčům usnadnit přechod z PS4 na PS5, včetně mezigeneračního multiplayerového hraní.

Někteří vývojáři se již snažili hráče ujistit, že pokud si koupí hru na PS4, budou k ní mít přístup na PS5.Mezi hry, které zahrnují tyto bezplatné upgrady, patří nadcházející Marvel’s Avengers a Kena: Bridge of Spirits . Zatímco někteří vývojáři nabízejí bezplatné upgrady nové generace, jiní se vydali trochu odlišnou cestou v podobě dražších edic jako například NBA 2K21.

PlayStation 5 bude s největší pravděpodobností uveden do prodeje v polovině listopadu.

5 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno