Japonská společnost Nintendo je s prodeji své handheldové konzole Switch tak spokojená, že se s námi podělils o své interní statistiky. V Severní Americe přesáhly prodeje základní verze a Lite verze hranici 15ti milionu prodaných kusů.

Konzole Nintendo Switch se na trh dostala v roce 2017 a není to jen společnost Nintendo, která se veze na úspěšné vlně prodejů. Stejně tak tomu je i u herních titulů, které na Switch vycházejí. Přesně u 14ti her se podařilo prodat přes milion kusů (Mario Kart 8 Deluxe, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Super Mario Odyssey,…). Zmínit musíme i Super Smash Bros, kterého se prodalo přes 6 milionů.

“As we enter our third holiday season, Nintendo Switch is creating smiles and enjoying broad appeal, with more than 15 million consumers across North America playing their favorite games whenever and wherever they like.”

Doug Bowser, Prezident Nintendo America

Prodeje v Evropě mají do podobného úspěchu celkem daleko, ale nepotvrzené spekulace hovoří o přibližně 10ti milionech prodaných kusů. V blízké době se na Nintendo Switch chystají tituly jako Luigi’s Mansion 3, Pokémon Sword and Pokémon Shield nebo Mario & Sonic at the Olympic Games: Tokyo 2020, a tak se dá předpokládat, že prodeje dále porostou nastoleným tempem.

Přečti si  Days Gone nebude na PC podporovat DLSS ani Ray Tracing

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno