Není neobvyklé, že konzole zůstávají aktivní ještě nějakou dobu po vydání svých nástupců, ačkoli přechodné období mezi generacemi nikdy nebylo tak dlouhé jako to, ve kterém se nacházíme nyní, a které pokračuje i nyní, po téměř čtyřech letech života konzolí PS5 a Xbox řady X/S.

A přestože se konečně dočkáváme stále menšího počtu cross-gen verzí velkých titulů (až na několik světlých výjimek), vypadá to, že velká část samotné hráčské základny nadále zůstává u staršího hardwaru.

Vyplývá to z čísel, která odhalila sama společnost Sony. V nedávné prezentaci, kterou sdíleli noví spoluředitelé PlayStationu Hideaki Nišino a Hermen Hulst, bylo odhaleno, že 50 % měsíčně aktivních uživatelů PlayStationu stále používá hardware minulé generace. Společnost uvádí, že počítá 97 milionů měsíčně aktivních konzolí, které jsou rovnoměrně rozděleny mezi PS5 a PS4, přičemž každá z nich má měsíční aktivní uživatelskou základnu přibližně 49 milionů uživatelů.

Přečti si  Připravuje se nativní emulátor systému PS3 pro PS5

„Uživatelská základna PlayStation 5 nadále výrazně roste a dosahuje poloviny našich měsíčně aktivních konzolí,“ řekl Nishino. „I když je PlayStation 4 stále důležitou součástí našeho podnikání, naši hráči na PlayStation 5 jsou ještě více zapojeni než v předchozí generaci a očekáváme, že tyto trendy budou pokračovat.“

Vzhledem k číslům, kterých konzole PS4 dosahuje i nyní, zhruba v polovině svého životního cyklu, není překvapením, že společnost stále považuje tuto konzoli za klíčovou součást svého podnikání – i když je samozřejmě otázkou, jak dlouho si PS4 dokáže udržet takovou angažovanost.

Pokud lze věřit zprávám, Sony hodlá ještě letos vydat PS5 Pro, a jak již bylo zmíněno, počet her, které se dočkají cross-gen vydání, (konečně) klesá – takže toto rozdělení bude s postupem času jistě stále více narůstat ve prospěch PS5.

Přečti si  Bluepoint Games opakuje, že další hra není remake

K 31. březnu se celosvětově prodalo více než 59,3 milionu kusů PS5. Společnost Sony tvrdí, že se již jedná o její dosud nejziskovější generaci konzolí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno