Kup nám pivo

Tvůrčí ředitel hry DOOM: The Dark Ages Hugo Martin prozradil, že hra byla navržena spíše jako přímý nástupce původního DOOMa než jako pokračování DOOM Eternal. V rozhovoru pro server GamesRadar Martin hovořil o tom, že hraní hry DOOM: The Dark Age bude zcela odlišné od jejího přímého předchůdce.

Jedním z klíčových faktorů, pokud jde o boj s démony ve hře DOOM: The Dark Ages, je skutečnost, že chystaná střílečka klade větší důraz na vyhýbání se nepřátelským projektilům než předchozí hry, čímž se duchem blíží původnímu DOOMu. To znamená, že nepřátelské projektily se pohybují pomalu, takže hráči mají čas vyhnout se zásahu, když se snaží zmenšit vzdálenost.

Hned jsem si všiml, jak pomalu se ty projektily pohybují – prostě mi došlo, že to je to bludiště,“ řekl Martin, když mluvil o tom, jak hraní původního DOOMa pomohlo studiu při navrhování hry DOOM: The Dark Ages. „Pohyb je více horizontální, když se proplétáte mezi projektily, a v původním DOOMu záleželo na každém projektilu.

Martin dále hovořil o tom, že zatímco v DOOM Eternal byl kladen důraz na vertikalitu, DOOM: The Dark Ages se naopak zaměří na to, aby hráči měli k dispozici více nepřátel k zabíjení ve větších arénách. Rozdíl mezi hraním obou her přirovnal k přechodu ze stíhačky F22 na tank Abrams.

Pokud jste v DOOM Eternal byli stíhačkou F22, tentokrát jsme chtěli, abyste se cítili jako tank Abrams,“ řekl Martin. „To znamená, že jste silnější a uzemnění. Bojový systém pro nové hráče – ty, kteří se k DOOMu dostali až s restartem – myslím, že s ním budou mít pocit, že jde o přepracovaný bojový systém. Ale dlouholetí fanoušci série, lidé, kteří hráli původní DOOM, uvidí, že je to opravdu návrat do formy.

ASUS For Ludens Who Dare
Přečti si  Patrick Gibson z 007: First Light má být i filmovým Bondem, říká Lennie James

Martin upřesnil, že hráči zjistí, že jsou v DOOM: The Dark Ages mnohem pomalejší a více se drží při zemi, ale zároveň jsou také těžší a silnější. Studio bude klást větší důraz na pohyb po zemi tím, že hráči budou mít k dispozici strafe pro přesnější míření.

Jsi těžší, silnější a uzemněný,“ řekl Martin. „Znovu se snažíme o to, aby se dalo střílet na cíl. Budete kličkovat mezi projektily, stejně jako v původním DOOMu, abyste mohli zasáhnout hrudník Super Shotgunem… Vytváří to téměř trojrozměrnou ‚shoot ‚em up‘ skládačku, kterou se proplétáte.

Martin dále hovořil o tom, že ve hře DOOM: The Dark Ages budou hráči bojovat s větším počtem démonů, než kdykoli předtím, a to díky větším plochým arénám, které budou hustěji osídleny nepřáteli, jimiž se hráči budou moci prodírat.

Máme více démonů než kdykoli předtím,“ řekl. „Je tam záběr, kdy Zabiják zahne za roh a zabije jich tolik. Použití té roztahovací brokovnice a způsobení všeho toho poškození, se všemi odletujícími kousky gore a zpětnou vazbou, které nyní můžeme ve hrách dosáhnout, je prostě neuvěřitelné Je tak vzrušující, že to můžeme hráčům poskytnout.

Tato technologie nám skutečně umožňuje udělat jedny z největších prostorů a největší AI a zbraně působí jako ty nejsilnější, jaké jste kdy ve hře DOOM drželi v ruce.

Velký počet nepřátel, s nimiž mohou hráči bojovat, pramení také z toho, že se společnosti id Software podařilo optimalizovat umělou inteligenci ve hře na neuvěřitelnou úroveň. Martin dokonce říká, že podle něj už neexistuje reálný limit pro počet monster, která se mohou účastnit boje.

Přečti si  Xbox má za sebou další slabé čtvrtletí

Myslím, že počet AI na obrazovce je… ani si nemyslím, že v tuto chvíli existuje nějaký limit, je to šílené,“ řekl. „Pořád čekám, kdy od programátorů uslyším ‚ne‘, a oni to tentokrát neřekli. Mám pocit, že po technické stránce jsme napříč celým týmem dostali možnost udělat tu nejlepší hru. Poslední dvě rebootované hry DOOM na to navazovaly – v minulosti jsme určitě měli omezení a teď prostě nemám pocit, že by tam byla. S každou hrou se ale snažíme navázat na úspěch té předchozí a vzít si z ní to správné ponaučení.

Na závěr se Martin rozpovídal o některých zbraních ve hře DOOM: The Dark Ages a o tom, že budou představovat velkou změnu oproti tomu, na co byli hráči zvyklí u her DOOM (2016) a DOOM Eternal. Velkou součástí hry DOOM: The Dark Ages bude zejména štítová pila, kterou jsme mohli poměrně často vidět v odhalovacím traileru.

Štít budete mít neustále v ruce – v podstatě budete mít dvě zbraně,“ řekl Martin. „Chci, aby se hráči cítili jako Aragorn nebo Leonidas u horké brány 300 let. Jste hrdinou masivní bitvy v FPS, v neméně masivní hře DOOM. Prostě jsem měl pocit, že to bude pro tým opravdu zábavná výzva, a myslím, že jsme ji splnili.

Se štítem se dá dělat spousta věcí. Můžete blokovat útoky, můžete parírovat střely, jsou tu zbraně pro boj zblízka, se kterými můžete kombinovat útoky – používáte ho k řešení problémů. V podstatě využíváte slabin štítem v levé ruce a pak zraňujete věci zbraněmi v pravé ruce. Je to docela jednoduché.

Hra DOOM: The Dark Ages byla oznámena o víkendu. Na PC, PS5 a Xbox Series X/S se objeví v roce 2025.

Sledujte Game Press na Google, abyste dostávali naše novinky a recenze do svých feedů a vše věděli hned.
ZDROJGamesRadar
Adam Jacik
Šéfredaktor a majitel webu, který se hernímu světu věnuje již od éry Commodore 64. Díky více než dvacetiletým zkušenostem a hlubokému zájmu o technologie dokáže spojovat historický kontext s moderními trendy a vést redakci směrem k odborné, kvalitní a důvěryhodné tvorbě. Ve volném čase se věnuje sledování kvalitní kinematografie, golfu, lyžování a sportovní střelbě, které pro něj představují vyvážený protipól dynamickému technologickému prostředí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno