Film Minecraft se stal s ohromujícími 301 miliony dolarů, za první víkend, historicky nejúspěšnějším videoherním filmem.
Film naprosto zbořil předpovědi analytiků, kteří předpokládali, že film během úvodního víkendu vydělá na domácím trhu pouze 70-80 milionů dolarů – film Minecraft vydělal 157 milionů dolarů na domácím trhu a 144 milionů dolarů v Evropě, což znamená celosvětový start v podobě 301 milionů dolarů.
Na domácím trhu se nyní se 157 miliony dolarů za úvodní víkend stává film A Minecraft Movie největší denní a víkendovou videoherní adaptací, čímž překonává předchozí rekord filmu The Super Mario Bros. se 146,4 miliony dolarů za tři dny na domácím trhu. Drobnou výhradou je, že film Super Mario Bros. byl uveden ve středu, ale i tak do neděle vydělal 204 milionů dolarů.
Film se také stal nejvýdělečnějším filmem během úvodního víkendu ze všech filmů uvedených do kin v roce 2025 (zatím).
Úspěch filmu Minecraft znamená, že se již stal vysoce výdělečným – náklady na výrobu filmu činily 150 milionů dolarů plus náklady na marketing a distribuci, takže by nebylo příliš překvapivé, kdyby se již plánovalo pokračování.
Videohry se od jejího vydání v roce 2011 prodalo celosvětově přes 300 milionů jednotlivých kopií a její úspěch přitáhl pozornost společnosti Microsoft, která v roce 2014 koupila Mojang (vývojáře Minecraftu) za 2,5 miliardy dolarů.
Ve filmu hrají Jack Black, Jason Momoa, Danielle Brooks, Emma Myers, Sebastian Eugene Hansen a Jennifer Coolidge. Dříve se také objevila informace, že herec Jack Black má ve hře více než 100 hodin.
Čísla filmu jsou ještě působivější poté, co nové úniky na internetu ukázaly, že se po internetu již šíří celá verze filmu, což znamená, že pirátství je pro tento filmový trhák velkým problémem.
Chystáte se jít do kina na film Minecraft, nebo již patříte do skupiny, která film viděla? Dejte nám vědět.



















