Přestože režisér Uncharted 4: A Thief’s End Bruce Straley opustil Naughty Dog už v roce 2017, od té doby o tom obecně mlčel. V novém rozhovoru pro Polygon nyní odhalil některé z důvodů svého odchodu ze studia po 18 letech práce.
Když se Straleyho ptali na jeho odchod, mluvil o tom, že strávil v Naughty Dog tolik času, že začal mít pocit, jako by uvízl v kruhu, kde neustále odpovídá na stejné otázky. Poznamenal, že toto opakování považuje za něco, co škodí jeho mozku. Potřeboval „nové problémy k řešení“ a „nové kreativní příležitosti“.
„Byl jsem tam 18 let. To je pro kohokoli dlouhá doba,“ řekl Straley. „Myslím, že jsem sehrál velmi důležitou roli při budování této značky a těchto titulů a s těmito týmy jsem zažil opravdu úžasné věci. Ale měl jsem pocit, že pořád dokola odpovídám na stejné otázky. Byli jsme tak trochu v paradigmatu tohoto stylu hry – kterého jsem byl součástí!“
„Ale cítil jsem se, jako bych v téhle situaci už byl. Můj mozek si s takovým opakováním moc nerozumí. Potřebuji řešit nové problémy, potřebuji nové kreativní příležitosti. Neříkám, že by tam nebyly příležitosti, ale spojte ten pocit s myšlenkou, že jsem opravdu, ale opravdu tvrdě pracoval na něčem, co nebylo moje.“
Skutečnost, že vynakládal svůj čas a energii na věc, která mu vlastně nepatřila, byla hlavním faktorem, který Straleyho vedl k odchodu z Naughty Dog. I když uznal, že ve studiu dostával dobře zaplaceno, cítil také touhu vytvořit něco vlastního s novými, propracovanějšími koncepty a novým týmem.
„V podstatě jde o to: Chceš dál pracovat pro někoho jiného a vynaložit veškeré úsilí na vybudování duševního vlastnictví, na vytvoření postav, na vytvoření věcí, z nichž by se dala vybudovat franšíza?“ řekl. „Dostával jsem tam velmi dobře zaplaceno, dostával jsem tam určité uznání, ale cítil jsem, že je čas se prosadit a zkusit to sám. Cítil jsem, že je čas rozvinout své koncepty a vybudovat nový tým. Možná to bude žalostné selhání, ale myslel jsem si, že je to alespoň moje selhání, založené na mé volbě.“
Co se týče Straleyho dalšího plánu, pracuje na hře Coven of the Chicken Foot, kde se snaží prozkoumat, jak by mohli doprovodné postavy lépe reagovat na svět a akce hráčů. Titul byl představen během The Game Awards 2025 a točí se kolem staré čarodějnice a jejího společníka, lesního tvora. Hra se zaměří do značné míry na průzkum a řešení hádanek, přičemž hlavními tématy budou čarodějčina přísaha covenu a její vztah s lesním tvorem, který se zdánlivě dokáže učit a růst ze svých zkušeností.
Coven of the Chicken Foot se vyvíjí pro PC.

















