PlayStation reaguje na rostoucí nespokojenost komunity nečekaným krokem. Hráčům, kteří se rozhodnou zrušit předplatné PS Plus, se začaly objevovat speciální slevové nabídky na okamžité obnovení služby. Podle uživatelů jde o výrazné slevy až 50 %, které mají zmírnit aktuální vlnu odchodů.
Po oznámení plánovaného konce fyzických her od ledna 2028 se PlayStation dostal pod silnou palbu kritiky. Petice „Don’t Kill the Disc“ překročila hranici 185 tisíc podpisů a sociální sítě zaplavily příspěvky hráčů, kteří oznamují zrušení svého PS Plus. V reakci na to se při pokusu o zrušení předplatného některým uživatelům začala zobrazovat možnost okamžitého obnovení se slevou. Podle hlášení jde o různé nabídky – od 50% slevy na tři měsíce až po 25% slevu na roční PS Plus Essential. Sleva je však podmíněná okamžitou platbou celé částky, nejde tedy o sníženou cenu při budoucí automatické obnově.
Nabídky se neobjevují všem, což naznačuje, že systém může zohledňovat region, typ předplatného nebo dobu zbývající do konce aktuálního plánu. Podobné retenční strategie nejsou v odvětví neobvyklé, ale načasování vyvolává otázky, zda jde o reakci na zvýšený počet rušení po kontroverzním oznámení o konci disků.
PlayStation se k situaci oficiálně nevyjádřil. Komunita mezitím diskutuje, zda je sleva dostatečným důvodem k obnovení předplatného, nebo zda jde jen o krátkodobé gesto v době rostoucího napětí mezi značkou a jejími fanoušky.
















