Cyberpunk 2077 a CD Projekt nemají momentálně u fanoušků nejlepší reputaci. Vývojáři však sázejí na to, že update pro next-gen konzole PS5 a XSX/S změní jejich názor.

Cyberpunk 2077 je pro CD Projekt obrovským finančním úspěchem. Reputace společnosti však utrpěla katastrofálním uvedením hry na konzole poslední generace PS4 a Xbox One. I po poslední opravě hra na těchto konzolích stále neběží hladce. Jak se zdá, tak se vzhledem k náročnosti hry tato situace jen tak nezmění. Vydavatel se proto spoléhá na verze pro novou generaci konzolí.

PS5 a Xbox Series X / S mají vytvářet pozitivní atmosféru

Špatný obraz CD Projektu samozřejmě znepokojuje i investory. Podle generálního ředitele Adama Kicinského má vydavatel stále eso v rukávu. Na schůzce investorů (prostřednictvím Twinfinite ) Kicinski vyjádřil předpoklad, že odnože pro PS5 a Xbox Series X / S „budou mít zásadní dopad na prodejní čísla a celkovou náladu“.

Pro majitele verzí hry na PS4 a Xbox One to nemusí být příjemné, ale šéf CD Projektu by mohl mít pravdu. Průzkumy totiž ukázali, že většina hráčů si s hrou raději počká na update pro nové konzole a plně si ji užijí právě na nových systémech.

cílem jsou dlouhodobé prodeje

Součástí strategie jsou také různá DLC, která CD Projekt plánuje vydat po vydání pro PS5 a Xbox Series X / S. Kicinski dříve oznámil, že Cyberpunk 2077 by se měl prodávat velmi dobře po řadu let.  To samozřejmě vyžaduje dobré PR. To vše by mělo díky novým konzolím opět změnit pohled a vnímání jak hry, tak i samotného studia.

Přečti si  Režisér Zaklínače 3 opustil CD Projekt RED po obvinění ze šikany

Pokud se ptáte na to, kdybude vydána verze pro novou generaci konzolí, tak vězte, že její vývoj aktivně probíhá a CD Projekt RED nechce uvést konkrétní datum příliš brzy, aby nemuselo docházet k případným nepříjemným odkladům, které by pohledu na společnost příliš nepomohly. Podle oficiálního plánu Cyberpunk 2077 je cílem vydání na podzim 2021.

Nejdůležitější věcí na verzích pro novou generaci je to, že hra bude fungovat správně. Ale to je jen základní požadavek. Vývojáři samozřejmě také chtějí využít všechny ostatní výhody PS5 a Xbox Series X / S , jako jsou rychlejší časy načítání díky moderním SSD. Očekává se také, že Cyberpunk 2077 bude na PS5 podporovat haptickou zpětnou vazbu ovladače DualSense.

Přečti si  Apex Legends zaznamenal se spuštěním Season 9 nejvíce souběžných hráčů

Cyberpunk 2077 je nyní k dispozici pro PC, PS4 a Xbox One, přičemž hra je hratelná také na PS5 a XSX/S díky funkci zpětné kompatibility. 

7 KOMENTÁŘE

  1. Dohral jsem na pc a nejvic mi na hre vadilo to, jak moc bylo videt, jaky meli ambice a co vsechno nestihli dodelat. A to pochybuju, ze vse do hry casem dostanou patchema… a nemluvim o opravach, ale o chybejicich funkcich…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno