Akvizice společnosti Activision Blizzard, vývojáře Call of Duty, by mohla mít větší potíže s případnou antimonopolní žalobou FTC.

Mezi problémy, kterým v současnosti čelí Microsoft ohledně akvizice Activision Blizzard ve Velké Británii a EU, může společnost brzy čelit také potížím v USA. Podle Politico se zdá, že Federální obchodní komise USA pravděpodobně podá žalobu, aby zastavila tuto akvizici.

Stojí za zmínku, že antimonopolní žaloba ze strany FTC ještě není zaručena, protože čtyři komisaři řídícího orgánu musí stále o stížnosti hlasovat a setkat se s právníky. Při pohledu na detaily a argumenty ve prospěch dohody je však FTC skeptická.

Podobně jako vyšetřování Evropské komise a Úřadu pro hospodářskou soutěž a trh Spojeného království je FTC také znepokojena tím, že Microsoft získá nespravedlivou výhodu na herním trhu, kterým projde akvizice Activision Blizzard. Samotná FTC se k této záležitosti zatím nevyjádřila.

V rámci britského vyšetřování této záležitosti společnost Sony nedávno vydala 22stránkové prohlášení s několika zajímavými podrobnostmi, včetně výkonu předplatného PlayStation Plus, toho, jak je akvizice špatná pro vývojáře a hráčejak chce Microsoft proměnit Sony v Nintendo, a dokonce i skutečnost, že PS6 může přijít po roce 2027.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno