PlayStation 5 ještě nebyl ani oficiálně odhalen a analytici již předpovídají, jak moc bude tato konzole úspěšná. Zpráva tvrdí, že se při spuštění prodejů prodá neuvěřitelné množství systému PS5.

Tato analýza pochází od Hideki Yasudy z Ace Research Institute, který v minulosti provedl předpověď ohledně pravděpodobné startovací ceny ve výši 500 USD. A i přes tuto vyšší uvedenou cenu analytik očekává, že Sony dokáže v prvních měsících prodat 6 miliónů kusů PS5.

Pro srovnání, ve stejném časovém období, kdy byla na trh uvedena konzole PS4 se společnosti podařilo prodat 4,2 miliónů konzolí, nyní je předpoklad o 1,8 miliónu vyšší. To však neznamená, že se by se očekávalo zastavení prodejů PS4 do konce března 2021.

Přečti si  Apex Legends zaznamenal se spuštěním Season 9 nejvíce souběžných hráčů

Ovšem tato analytická předpověď se nemusí naplnit, protože nepočítala s aktuálním problémem, kterým je Coronavirus, ovlivňující celosvětovou výrobu. Prohlášení společnosti Sony však naznačují, že propuknutí nemoci nebude mít vliv na PS5, i když nedostatek komponent může ve výsledku ovlivnit její cenu.

Pokud se však předpovědi analytika naplní, tak by se systém PS5 stal nejrychleji se prodávající konzolí v historii.

PlayStation 5 bude uveden na trh na konci tohoto roku.

6 KOMENTÁŘE

  1. Radim Skumak ty máš nějaký problém o kterém ještě nevíš ? Procporad někdo musí kydat hnůj na x box má snad PS game pass podporu starších her ? Nic s toho tak přestaň prudit navíc papírové je na tom x box daleko lepe…

  2. Lukáš Vierik co s toho ze má shit box podporu starších her když na to vychází samé sracky .. dobre uznávám jediná hra co se mi líbí na xbox je forza a možná ze bych si i zahrál gears of war ale to je tak všechno ps má top exkluzivity jedna lepší než druhá

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno