Po dřívějších spekulacích nyní mluvčí Microsoftu potvrdil serveru IGN, že Xbox také nebude součástí E3 2023.

V letošním roce se úsilí Microsoftu zaměří na Xbox Games Showcase, která se má konat 11. června. Společnost ho plánuje co-streamovat v rámci E3 Digital, ale to je zhruba rozsah jejich příspěvku k letošnímu ročníku Electronic Entertainment Expo.

Není jasné, proč si Microsoft vybral tento způsob. Phil Spencer, generální ředitel herní divize Microsoftu, vyjádřil podporu E3 zhruba před měsícem. V rozhovoru pro IGN označil Electronic Entertainment Expo za jeden z klíčových momentů hraní a dodal, že Microsoft (člen představenstva Asociace zábavního softwaru nebo ESA) bude pokračovat ve spolupráci s ESA, aby byla akce úspěšná.

Přečti si  Ani Ubisoft se na E3 nakonec neukáže

Absence Microsoftu a Xboxu bude pro E3 v roce, kdy se poprvé od roku 2019, v době před COVIDem, vrátí jako fyzická událost, jistě velkou ránou. O to více, když víme, že i další velcí hráči jako Sony, Nintendo a EA se také E3 nezúčastní.

Pro událost to však ještě není absolutní neštěstí. E3 se stále mohou zúčastnit i další významní vydavatelé, jako je Ubisoft, přičemž generální ředitel Yves Guillemot se nechal slyšet citátem:

Pokud se E3 uskuteční, budeme tam a budeme mít spoustu věcí, které ukážeme.

Mezitím noví organizátoři akce na ReedPop právě odhalili, že digitální týden E3 2023 bude zahájen v neděli 11. června a bude obsahovat opakující se akce jako Future Games Show a PC Gaming Show. Další jsou podle ReedPopu plánovány, ale budou odhaleny později.

Přečti si  Lies of P ukazuje téměř 12 minut nových gameplay záběrů

Událost se bude jako obvykle konat v Los Angeles Convention Center mezi 13. červnem a 16. červnem. Bude rozdělena mezi E3 Business Days pro tisk a E3 Gamer Days pro veřejnost.

Výstava Xbox Games Showcase, která bude vysílána na E3 2023 Digital, bude obzvláště důležitá i pro Microsoft. Rok 2022 byl z hlediska her od Microsoft Studios zklamáním, takže fanoušci Xboxu netrpělivě očekávají přehled všech nadcházejících exkluzivit. Společnost Bethesda Game Studios navíc oznámila, že Starfield Direct se bude vysílat těsně po Xbox Games Showcase, čímž konečně odhalí nadcházející sci-fi RPG s otevřeným světem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno