BioWare opouští snahy o generální opravu své looter shooter hry, i přes dřívější ujištění generálního ředitele EA Andrew Willsona.

Nedávno jsme obdrželi zprávy, že BioWare a EA budou analyzovat pokrok dosažený při plánované generální opravě jejich looter shooter hry Anthem, která vyšla v roce 2019 nazvané „ Anthem Next “, a poté učiní konečné rozhodnutí, zda bude vývoj pokračovat. Toto rozhodnutí přišlo a mnohé asi nepřekvapí informace o tom, že BioWare vývoj Anthem Next zrušilo.

Po  katastrofálním vydání hry v roce 2019, nebyl BioWare schopen ani následně hru vylepšit a přinést do ní další obsah. Na začátku roku 2020 však studio společně s EA přišli s oznámení, že studio pracuje na revizi celé hry a přinese hráčům tolik očekávaný herní zážitek. Ostatně svou víru v budoucnost Anthemu sdílel i Andrew Wilson – generální ředitel EA. Ještě v prosinci bylo potvrzeno, že práce na generální opravě hry stále pokračují.

Za vším hledej COVID-19, co také jiného že?

Přečti si  Battlefield 6 pravděpodobně nevyjde na staré konzole

Nyní mohu konečně s jistotou říci, že to bylo jen získávání času, minimálně do doby, než se na titul zcela zapomene, navíc současná pandemie vývojářů nahrává do karet a ti mohou své neúspěšné snažení s klidným svědomím svést na COVID-19.

Christiana Dailey, který je vedoucím BioWare Austin a nedávno se ujal vývojového týmu pracujícího na Dragon Age 4, ovlivnil produktivitu týmu Anthem Next nucený přesun na práci z domova a díky tou vývojáři nejsou ve fázi, ve které si mysleli, že budou.

„Rok 2020 byl rokem jako žádný jiný a zatímco pokračujeme v pokroku na našich herních projektech v BioWare, práce z domova během pandemie měla dopad na naši produktivitu a ne všeho, co jsme si jako studio plánovali před COVID-19 lze dosáhnout “.

Dailey dále vysvětluje, že BioWare se místo toho rozhodlo soustředit veškerou svou energii na nadcházející  pokračování Dragon AgeMass Effect a dále bude podporovat Star Wars: The Old Republic.

“Vývoj her je těžký,” píše. “Rozhodnutí jako tato nejsou snadná.” Do budoucna musíme zaměřit naše úsilí na posílení vývoje dalších titulů jako Dragon Age a Mass Effect a zároveň poskytovat kvalitní aktualizace Star Wars: The Old Republic.“

Ačkoli Anthem Next byl zrušen, tak  BioWare „bude i nadále udržovat živou službu Anthem v provozu tak, jak existuje dnes“ – což znamená, že online servery hry zůstanou aktivní, otázkou však je na jak dlouho.

Přečti si  Nové srovnávací video hry Spider-Man: Miles Morales zdůrazňuje realistická vylepšení deformace svalů

Anthem je nyní k dispozici na PC, PS4 a Xbox One.

2 KOMENTÁŘE

  1. Michal Hrabáček A proběhl tam nějaký update v poslední době? Oni něco už měli a údajně k nějakým změnám buďto došlo nebo by mělo dojít. Jen už nebudou na tom dělat dál.

  2. Michal Korber žádný velký ne. Jen tam prisly nějaké úpravy v pár misích, vylepšení zbroje a přijde mi že i víc materiálu v strongholdu. Ale nic velkého z toho co mělo údajně přijít ne. Je to Škoda ale co se dá dělat. Mohlo to být hodně velký a epický kdyby se to dokončilo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno