Assassin’s Creed Shadows bude prvním novým dílem od Valhally z roku 2020. V té si hráči museli na začátku vybrat, zda budou hrát s ženskou nebo mužskou hlavní postavou (Eivor Varinsdottir), ale v novém díle budou dva samostatní protagonisté: šinobi Naoe a samuraj Yasuke.

Pokud by vás zajímalo, do jaké míry vám Assassin’s Creed Shadows bude diktovat, s kým budete hrát, spolupracovník režiséra Simon Lemay-Comtois řekl serveru GamesRadar, že hráči budou moci zůstat se svým oblíbeným protagonistou po většinu hry, pokud budou chtít.

Pokud chcete být pouze jednou postavou, můžete to dělat po většinu hry. Takže nikoho nenutíme, aby se přepínal tam a zpět. Jsou nastavení, která jsou rozhodně lepší s Naoe, například pokud je v jeskyni, která je velmi, velmi temná, banda banditů, jistě můžete jít s Yasuke, ale pokud půjdete s Naoe, bude to rychlejší, protože je to ve tmě. Takže nějaké takové náznaky tu jsou, ale kromě příběhových misí, které jsou obzvlášť šité na míru jednomu nebo druhému, v tuto chvíli neurčujeme, za koho je třeba hrát, je to na hráčích.

Jedná se o podobný přístup jako v Marvel’s Spider-Man 2, další hře s dvojicí protagonistů, ve které jste mohli během většiny misí v otevřeném světě hrát buď za Milese Moralese, nebo za Petera Parkera.

Přečti si  Orcs Must Die! Deathtrap oznámeno, spuštění proběhne na začátku roku 2025

Pokud vás zajímají rozdíly mezi Naoe a Yasukem, naše čerstvě zveřejněné preview Assassin’s Creed Shadows z letního herního festivalu je velmi přehledně popisuje:

V demoverzi Assassin’s Creed Shadows byl Yasukeho hlavní zbraní masivní kyj s hroty, kterým se oháněl jako baseballovou pálkou a mačkal lebky ashigaru jako přezrálá rajčata. Nepřátelům, kteří potřebují více než jeden úder, aby padli k zemi, Yasukeho mohutné švihy protrhnou vzduch a narazí do jejich brnění, aby jim v ulicích strhly hrudní pláty. Nabité útoky a trojice speciálních dovedností, z nichž každá funguje na cooldownu, míchají jeho brutální švihy, přičemž všechny mají pevnost, která dokáže intenzivní údery setřást.

Na druhou stranu Naoe odkazuje na rafinovanější zabijácké styly. Kromě jediné skryté čepele ovládá tento odvážný šinobi kratší katanu a zbraň s řetězem a srpem zvanou kusarigama. S druhou jmenovanou zbraní se Naoe může ohánět masivním řetězem pro kontrolu davu, ale také omračovat nepřátele pomocí zatíženého konce, než se přiblíží a probodne nepřítele srpovitým koncem (někdy je potřeba více než jedno bodnutí, aby nepřítel skončil brutálním způsobem). Jako mnohem menší a hbitější bojovnice se Naoe díky své hbité kostře více vyhýbá a skáče po bojišti, aby se vyhnula nepřátelským útokům, které svítí červeně (modře podsvícené útoky lze naopak blokovat a parírovat).

Ve výše zmíněném rozhovoru pro Gamesradar Simon Lemay-Comtois také hovořil o zavedení lákavější průzkumné smyčky, která odměňuje sbírání informací způsobem podobným Sherlocku Holmesovi.

Přečti si  Vývojář hry Assassin's Creed Shadows oslovuje japonskou komunitu ohledně autenticity a "tvůrčích svobod"

Hned na začátku jsme se rozhodli, že při tvorbě konceptu Assassin’s Creed Shadows co nejvíce porušíme pravidla. Snažili jsme se tedy jít a změnit vzorec, jak jen to šlo. To je jedno z míst, kde jsme slyšeli kritiku, sami jsme chtěli tlačit na průzkum, aby byl pro hráče poutavější, aby chtěl věci objevovat, a ne se jen do něčeho ponořit a nechat se krmit informacemi. Takže je to něco nového, co se snažíme do hry zapracovat. A protože to funguje, tak jsme to tak nějak zabudovali do všech úkolů a misí, které můžete ve hře plnit. Teď ještě řeknu, že existuje režim s průvodcem, který si hráči mohou zvolit a který je klasičtější. Ten vám řekne, kam máte jít a podobně, ale základní režim, naše nová průzkumná smyčka, je spíše o tom, že si tak trochu hrajete na Sherlocka Holmese a na konci si musíte odpracovat odměnu.

Assassin’s Creed Shadows vyjde 15. listopadu pro PC, PlayStation 5, Xbox Series S|X.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno