Larian Studios na poslední chvíli odhalilo nějaké podrobnosti o PC verzi Baldur’s Gate 3 před jeho spuštěním z předběžného přístupu 3. srpna. Diskutovalo se o schopnostech Illithid a o tom, jak mohou ovlivnit vaši párty, a v novém příspěvku na Steamu studio potvrdilo, že plné vydání bude vyžadovat přibližně 122 GB instalačního prostoru.

Jak již bylo zmíněno dříve, uložení předběžného přístupu není kompatibilní se spouštěcí verzí, ačkoli Larian říká: „Změnilo se toho tolik, že opravdu stojí za to začít znovu.“ Je také potvrzeno, že je hra optimalizována pro Steam Deck a pracuje s nejoptimálnějším nastavením grafiky. Rozdělená obrazovka je zde zakázána, ale existuje plná podpora ovladače.

Za zmínku stojí, že se stále pracuje na implementaci FSR 2.0, která bude připravena blíže k 6. září (kdy bude spuštěna verze pro PS5). Pokud jde o spuštění hry na vyšší nastavení, bude potřeba Nvidia GeForce RTX 3060, která poskytne 1440p/60 FPS. Pro nativní 4K však potřebujete RTX 4080/4090 nebo ekvivalent AMD, i když můžete povolit DLSS a dosáhnout tak 4K s nižšími požadavky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno