Pokrok z PlayStation verze se bude vztahovat na Xbox nebo PC a naopak. Aktuální a poslední generace konzolí zdánlivě nemohou hrát společně.

novém Battlefield Briefingu poskytl senior design director Daniel Berlin mnoho nových detailů k Battlefield 2042. Berlín potvrdil, že ve hře bude i hra napříč platformami spolu s cross postupem. Hráči na PS5, Xbox Series X / S a PC mohou všichni hrát společně a postup (spolu s jakýmkoli nákupem) lze přenést mezi PlayStation, PC a Xbox.

Ti, kteří byli pozváni na nadcházející technický test letos v létě, budou mít možnost vyzkoušet si hru napříč platformami mezi hráči Xbox Series X / S, PS5 a PC a hráči Xbox One a PS4. Hráči na PC i konzolích se mohou odhlásit ze vzájemného hraní a zdá se, že hráči na platformách předchozí generace se nemohou seskupovat s hráči současné generace. Což dává smysl vzhledem k rozdílu ve velikosti mapy a počtu hráčů.

Battlefield 2042 má vyjít 22. října. Vyjde bez kampaně a bude se soustředit výhradně na multiplayer se sedmi mapami dostupnými při spuštění a další budou přidány v následujících sezónách. Ripple Effect Studios (dříve DICE LA) pracují na neohlášeném režimu, který údajně přinese zpět klasické mapy a vozidla, což by mohlo pomoci zvýšit počet map. Nový režim by měl být odhalen na EA Play Live 22. července.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno