Bethesda ví, že nacisté v Americe jsou nyní horké politická téma a náhodou k tomu přispívá i Wolfenstein II, protože se věnuje stejnému tématu.

Pete Hines se k tomu vyjádřil, že o tom vědí, ale nebudou měnit ani hru, ani omezovat svůj marketing, navzdory reakcím na něj.

Totiž pro promo své hry vytvořili na twitteru téma #nomorenazis , přidali i trailer Not My America s odkazem Make America Nazi Free Again. Obě měly velkou kontroverzní odezvu, ale všechno souvisí s hrou a proto vůbec neřeší, co si o tom někdo myslí. Nevidí v tom problém a nebojí se toho, protože jsou na správné straně historie. Jednoduše, nacisté jsou zlo a je třeba je zničit.

Sice tam vidí i riziko, že si rozzlobí některé zákazníky, ale pokud mají být upřímní, lidé, kteří jsou proti osvobození světa zpod nenávisti a vražd nacistického režimu pravděpodobně ani nemají zájem hrát Wolfenstein.

Přečti si  Unikly nové záběry z The Division: Heartland

Wolfenstein bojuje již s nacisty přes 20 let a BJ Blazkowicz neustále zachraňuje svět zpod nacistického útlaku. Nyní přejde i do Ameriky, kde se bude snažit rozjet odboj a pokusí se osvobodit tento národ. Totiž osvobození Ameriky je prvním krokem k osvobození světa. Proto je celý marketing postavený na boji proti nacistům.

Hra zároveň jen náhodou vytahuje i aktuální témata ve skutečném světě. Nevyvíjely ji proto, aby na něco upozornili, nebo vytvořili politickou diskusi. Námět na hru vytvořili mnohem dříve než se téma v Americe rozvinula. Pete Hines dodává, že dělají hry, které mají smysl a zároveň přinášejí zábavu.

Nakonec to uzavírá s tím, že hry jsou silnou platformou na přezkoumání všech témat, mohou hráčů vtáhnout do alternativní úkoly, do alternativního světa a například zde umožní prozkoumat, jak by vypadala nacisty ovládaná Amerika. Umožní jim to vcítit se do tohoto světa. Například to udělá i Far Cry 5, které pro změnu bude bojovat proti kultem v Americe.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno