Akční RPG studia Experiment 101 se pomalu blíží a my se už nemůžeme dočkat, až si ho zahrajeme.

Biomutant byl poprvé oznámen  v roce 2017. Od té doby jsme však získali jen málo informací o tomto postapokalyptickém Kung Fu RPG. Biomutant je hrdina, který se snaží zachránit svět, který je plný bizarních monster a zvířat. Stručně řečeno, existuje šest hlavních kmenů, které se vytvořily od zhroucení předchozích společenských systémů.

Polovina z těchto kmenů chce obnovit pořádek a druhá polovina má více řekněme vlastních plánů jak naložit se světem. Úkolem vaší postavy bude vypořádat se s těmito různými rozdíly mezi kmeny, jak budete usilovat o dosažení větších cílů. Zdá se, že to do značné míry záleží na vás, ať už budete opravovat mosty mezi nimi, nebo se spojíte s jedním z kmenů a budete usilovat o nadvládu nad ostatními. Ale vypořádat se s nimi tak či onak bude velkou součástí vašeho příběhu.

Přečti si  TEST: All-in-One PC v podání MSI – práce i multimédia na jediném displeji

Tento typ dynamiky otevírá ze zřejmých důvodů mnoho narativních možností stejně jako těch herních. Určité mise mohou nebo nemusí být ovlivněny tím, jak jste se střetli s určitými kmeny. To vše výrazně ovlivňuje vrstvy systému karmy, které vývojáři potvrdili, stejně jako rozvětvené cesty příběhu, k nimž vás vaše rozhodnutí dovedou. Propojené cesty příběhu a alternativní konce mají být využívány v opravdu velkém rozsahu.

A právě díky tomu je Biomutant neuvěřitelně ambiciózním projektem a vsadím se, že je to pravděpodobně velký důvod, proč nám hra zabere mnohem více času, než si mnozí mysleli. Ještě více to umocňuje skutečnost, že si můžete vytvořit společnost s různými postavami NPC, které vás budou sledovat a bojovat po vašem boku, pokud se tak ovšem rozhodnete. Tento aspekt může také různými způsoby změnit příběh a mohl by vést k různým cestám v příběhu, které by jinak nebyly přístupné. Opravdu to vypadá, jako by se vývojáři v Experiment 101 snažili vytvořit svět, který budete chtít prozkoumat z více úhlů.

Přečti si  Recenze: Cartel Tycoon (Early Access) - Boj o perníkové království

Kromě toho bude k dispozici spousta vylepšení a to jak pomocí atributů, jako síla, hbitost a další, které budou měnit způsob, jakým budete se svou postavou hrát. Také rozmanitost zbraní, jak na blízko, tak na dálku, je působivá a jistě doplní  všechny herní styly a odmění vaše experimentování s nimi.

Biomutant vychází na PC, PS4 a Xbox One 25. května.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno