Společnost Sony oficiálně učinila první krok směrem k nové generaci konzolí před několika týdny, když představila několik klíčových specifikací připravované konzole PlayStation 5.

Víme, že konzole bude vybavena osmijádrovým procesorem 7nm založeným na architektuře Zen2 společnosti AMD, vlastní grafickou jednotkou založenou na architektuře Navi AMD s hardwarovou podporou pro raytracing, vyhrazenou jednotkou pro 3D zvuk a vlastním SSD, které má uožnit velmi rychlé načítání.

Očekáváme, že společnost Microsoft učiní během veletrhu E3 Media Briefing vlastní velké oznámení (neděle 9. června) o své nadcházející konzoli.

Jack Tretton, který byl téměř třicet let výkonným ředitelem společnosti Sony a posledních osm strávil jako prezident a generální ředitel společnosti Sony Computer Entertainment America (SCEA), uvedl v rozhovoru pro GameasBeat, že společnost Sony je jako lídr na trhu velmi dobře nastavena, ale také očekává, že budou čelit exponenciálně větší konkurenci než dříve.

Přečti si  Sony čelí hromadné žalobě kvůli monopolu na prodej digitálních her pro PlayStation

Myslím, že společnost Sony je na trhu ve velmi dobré pozici, zejména s ohledem na aktuální generaci konzolí. Z toho, co jsem četl o specifikacích PlayStation 5, to zní působivě. Jejich obchodní model jim v poslední době velmi dobře fungoval a nevypadá to, že by se od něj nějak zásadně odchylovaly. Ale myslím si, že budou čelit exponenciálně větší konkurenci než dosud.

Microsoft by měl hráčům nabídnout lepší služby za jejich peníze a Stadia je nováčkem na trhu, který v roce 2013 neexistoval. I Nintendo je tentokrát relevantnější. Zda se, že to bude mnohem konkurenceschopnější trh, než dříve.

Také si myslíte, že to bude mít tentokrát Sony o něco těžší než s PlayStation 4? Dejte nám vědět.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno