Vydavatel to tvrdí „především kvůli vlastní exekuci“ a slibuje „nejambicióznější plán v historii Call of Duty“ s letošními tituly.
Call of Duty zůstává jednou z nejpopulárnějších zábavních franšíz na světě. Zdá se tedy zvláštní, že série za poslední rok ztratila asi 50 milionů aktivních hráčů. Activision Blizzard ve své výroční zprávě za rok 2021 uvádí, že loňský prémiový titul Call of Duty: Vanguard nesplnil „naše očekávání“.
Vydavatel se domnívá, že je to „především kvůli naší vlastní popravě“. Spolu s prostředím 2. světové války zjevně nerezonujícím s „některými členy naší komunity“ se také domnívá, že „nedodali jsme v prémiové hře tolik inovací, jak bychom si přáli“. Oba problémy „jistě“ vyřeší letošní Call of Duty: Modern Warfare 2, vyvinuté společností Infinity Ward (která také pracuje na pokračování Warzone).
„Pracujeme na nejambicióznějším plánu v historii Call of Duty, přičemž na franšíze nyní pracuje více než 3 000 lidí a na návratu k prostředí Modern Warfare, které přineslo náš nejúspěšnější titul Call of Duty všech dob.“
Activision Blizzard ve své nedávné čtvrtletní finanční zprávě odhalil, že Call of Duty: Vanguard mělo „nižší prémiové prodeje“, přičemž čisté rezervace této franšízy zaznamenaly meziroční pokles. Co se týče Call of Duty: Modern Warfare 2, Infinity Ward tvrdí, že to bude „nejpokročilejší zážitek“ v historii franšízy. Říká se, že odhalení přijde letos v létě, zatímco pokračování Call of Duty: Warzone dostane oficiální odhalení koncem tohoto roku.



















