Microsoft oznámil, že Bobby Kotick, CEO Activision Blizzard, odstoupí 29. prosince. Namísto náhrady budou prezident Blizzardu Mike Ybarra a prezident vydavatelství Activision Rob Kostich podávat zprávy o obsahu her Microsoft Gaming a prezidentovi studií Mattu Bootymu, jak píše The Verge

V březnu 2024 odchází také místopředseda Activision Blizzard Thomas Tippl, ale do té doby se bude hlásit Bootymu.

Kotickovo působení ve společnosti končí po 32 letech, během níž byla jeho pozice často zpochybňována. Nejvíce však od ledna 2022, kdy Microsoft oznámil akvizici Activision Blizzard. Po celosvětovém schválení akvizice generální ředitel Microsoft Gaming Phil Spencer řekl, že Kotick zůstane, aby pomohl s přechodem spole4nosti pod k59dla Microsoftu. Toto je první oficiální oznámení, že bude odejit, jakmile začne nový rok.

Mezi další odchody patří vedoucí komunikace Activision Blizzard Lulu Meservey a místopředseda představenstva Blizzard a King Humam Sakhnini (místopředseda Blizzard a King) na konci prosince. Několik dalších vedoucích pracovníků také odchází v březnu 2024.

Zajímavé je, že zpráva od Bootyho odhalila, že Jill Braff vede vývojové týmy Zenimaxu a Bethesdy, protože pracoval na integračním týmu, když se první jmenovaný stal součástí Xboxu.

Další informace kolem dění v Activision Bliyyard pro vás nadále sledujeme.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno