Technologie DLSS NVIDIA získala v posledních několika měsících hodně trakce a přistála jak v hlavních herních titulech AAA, tak v herních enginech. Tato technologie se nyní dostala také do Call of Duty Warzone a přináší s sebou výrazné zlepšení výkonu až o 70% v celkovém FPS.

NVIDIA dostala náskok díky technologii supersamplingu založené na AI až v roce 2018, kdy byla představena řada GeForce RTX 20 na bázi Turing. DLSS 1.0 měl docela drsný začátek a nebylo spousty her, které tuto funkci používaly, a zatímco uživatelé viděli nějaké působivé zvýšení výkonu, došlo také ke ztrátě kvality obrazu, která byla ve srovnání s hraním v nativním formátu často příliš rozmazaná.

To se časem změnilo a DLSS 2.0 ukázal skutečnou podobu funkce se stále působivými zisky FPS při zachování téměř podobné kvality obrazu jako v nativním rozlišení. Od této chvíle se technologie dočkala velkých aktualizací, kdy The Medium a Cyberpunk 2077 jsou nejnovějšími špičkovými tituly a umožňují hraní až v 8K na jedné grafické kartě.

Přečti si  Warzone Season 3 Combat Pack je zdarma k dispozici pro předplatitele PlayStation Plus

Call of Duty: Warzone NVIDIA DLSS Performance (1080p)

Call of Duty: Warzone NVIDIA DLSS Performance (1440p)

Call of Duty: Warzone NVIDIA DLSS Performance (2160p)

V oficiálních metrikách výkonu zveřejněných společností NVIDIA se ukazuje, že i s NVIDIA GeForce RTX 3060 jsou uživatelé schopni získat více než 60 FPS při rozlišení 4K. Uživatelé, kteří používají monitory s vyšší obnovovací frekvencí, mohou při hraní tohoto Battle Royale očekávat přes 100 FPS při 1440p a přes 150 FPS při 1080p.

Pro ty, kteří nemají zájem o Battle Royale, je aktualizace DLSS k dispozici také pro Modern Warfare, který sdílí stejný engine, takže pokud plánujete hru znovu navštívit, povolení DLSS by mělo přispět k mnohem plynulejšímu hraní. Kromě titulů Warzone a Modern Warfare je aktualizace DLSS k dispozici také pro režimy hry pro více hráčů a kampaně Black Ops: Cold War Zombie.

Přečti si  V současné době každé studio Activisionu pracuje na Call of Duty: Warzone

Call of Duty: MW, BO CW a Warzone jsou k dispozici na PC, PS4, PS5, Xbox One a XSX/S.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno