Po celou dobu své existence byl vývojář CD Projekt Red silně spojen s jednou zemí – Polskem – ale nyní společnost rozšiřuje své působení do Kanady.

Dnes v rámci „aktualizace strategie“ CDPR oznámilo, že zakládají nové studio se sídlem ve Vancouveru, i když nezačínají od nuly. Začínají nákupem Digital Scapes, podpůrného studia, které pomohlo s vývoje Cyberpunku 2077. To bude sloužit jako základ pro CD Projekt Red Vancouver. CTO CDPR Pawel Zawodny to řekl o akvizici:

Známý tým Digital Scapes je naším důvěryhodným partnerem. Tři roky úzce spolupracujeme a zcela jim důvěřujeme. Digital Scapes při výrobě Cyberpunk 2077 vynaložili hodně práce, pomáhali s vývojem hry a optimalizovali její různé funkce. Kromě příspěvku do našich projektů nám nový tým pomůže zdokonalit naše technologie a v tomto ohledu rozšíří naše kompetence. Věříme, že obrovsky talentovaná posádka Digital Scapes je dokonalým základem pro vybudování širšího týmu CD Projekt Red Vancouver.

Vedoucí Digital Scapes / CDPR ve Vancouveru Marcin Chady to rovněž komentoval:

Věříme, že naše přispění v oblasti her a technologií se může ještě více zdokonalit. Jako polský Kanaďan mě osobně velmi uspokojuje budování mostů mezi kanadským a polským průmyslovým odvětvím vývoje her. To je skvělá příležitost pro kanadské vývojáře zapojit se do neuvěřitelné IP CD Projekt Red a pro CDPR proniknout do hlubokého kanadského fondu talentů.

Zní to tak, že CD Projekt Red Vancouver bude hlavně podpůrným studiem, což je zjevně něco, co společnost potřebuje, vzhledem na množství oprav, které potřebuje Cyberpunk 2077. Tisková zpráva CDPR také konkrétně zmiňuje odborné znalosti Digital Scapes s multiplayerem, což by mohlo přispět k dalšímu vývoji.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno